Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Sledge hokej: Česká reprezentace zahájila sezónu PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Adéla   
Neděle, 04 Září 2005 21:27
Soustředěním v Třebíči zahájila minulý víkend (25.-28.8.2005) česká sledge hokejová reprezentace přípravu na nadcházející sezónu. Ta nebude jednoduchá. Na začátku listopadu totiž čeká naši reprezentaci dodatečná kvalifikace na paralympijské hry 2006. Dodatečná kvalifikace je poslední možností, jak by se mohla česká reprezentace na paralypiádu do italského Turína dostat. Zajímavostí je, že se kvalifikace uskuteční právě v místě konání paralypiády, v Turíně. Soustředění se zúčastnil i olomoucký obránce Martin Keller, ostatní hráči se z pracovních důvodů omluvili. Soustředění probíhalo pod vedením nového trenéra Františka Kováře.

Ondřej Kubát, www.sledge-olomouc.com

Celý článek...
 
V Liberci se uskuteční IV. mistrovství světa v plavání mentálně postižených PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 03 Září 2005 16:55

TISKOVÁ ZPRÁVA Český svaz mentálně postižených sportovců z pověření INAS-FID a ve spolupráci s SK Handisport Liberec a Speciální školou Frýdlant pořádají ve dnech 5. až 10. září 2005 IV. mistrovství světa v plavání mentálně postižených. Místem konání je plavecký stadion v Liberci.

Celý článek...
 
Vždycky je lepší kategorie sloučit než zrušit PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Adéla   
Sobota, 03 Září 2005 16:20
V téměř všech paralympijských sportech probíhají významné změny v souvislosti se stále výraznějším slučováním a rušením některých kategorií. V atletice by tento trend měl vyvrcholit na paralympiádě v Pekingu v roce 2008. Do řešení celé problematiky se právě v atletice zapojili také Češi - dlouholetý reprezentační trenér spastiků Václav Janouch a administrátor české výpravy na OME v Espoo David Šnajdr.

V dokumentu How to Save Classes and Events in Paralympic Athletics, který rozdistribuovali mezi všechny zúčastněné země na IPC Otevřeném mistrovství Evropy ve finském Espoo, seznamují Šnajdr s Janouchem s výsledky jednání se šéfem IPC atletiky Chrisem Cohenem a sekretářem IPC atletiky Janem Bockwegem o budoucnosti některých atletických disciplín a kategorií. Zároveň také navrhují následující řešení, jež by měla přispět k tomu, aby atletika postižených vytěžila z probíhajících změn co nejvíc dobrého:
Celý článek...
 
Otevřené cyklistické závody spasticky a jinak tělesně postižených sportovců "Pohár starosty obce Jeníkova" PDF Tisk Email
sporty - Cyklistika
Redakce: Adéla   
Středa, 31 Srpen 2005 17:12
Tisková zpráva Spastic Handicap-Česká federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti - a TJ ZP Nola Teplice pořádají v sobotu 3. září 2005 OTEVŘENÉ CYKLISTICKÉ ZÁVODY spasticky a jinak tělesně postižených sportovců s názvem "Pohár starosty obce Jeníkova".
Celý článek...
 
Postřehy z Otevřeného mistrovství Evropy v atletice PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 29 Srpen 2005 14:32
Organizátoři se rozhodli vyhlašovat pouze výsledky "otevřeného" mistrovství Evropy. "Evropské" medaile předávali v krabičkách do kastlíků jednotlivých výprav. Podle mého názoru, i podle některých našich a zahraničních sportovců, měla být praxe opačná. Vyhlašováni měli být evropští závodníci. Dublování medailí navíc vnášelo do celého šampionátu trochu chaos. Lehce zmateni byli i někteří diváci v Espoo. Pro mě i další kolegy novináře byl zásadní problém, jak vše srozumitelně prezentovat. Přimlouvali bychom se za jedny medaile.
Celý článek...
 
Finsko při diskařském loučení Milana Kubaly plakalo PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 26 Srpen 2005 20:31
"Poslední závody jsem si představoval úplně jinak." To byla první slova čerstvého stříbrného medailisty v hodu diskem Milana Kubaly poté, co se objevil u východu ze stanu určeného pro rozhovory sportovců s novináři. Espoo totiž dnes odpoledne zasáhla bouře s velkým lijákem, které značně poznamenaly všechny soutěže. Pořadatelé udělali pouze dvacetiminutovou pauzu, pak se rozhodli nechat většinu závodů proběhnout. Některé, jako například vrh koulí kategorie F52, kterého se z Čechů účastnil Pavel Šibrava, byly kvůli dešti předčasně ukončeny nebo zrušeny.
Celý článek...
 
Druhé místo pro Josefa Štiaka v hodu oštěpem a třetí medaile Martina Němce na šampionátu PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 26 Srpen 2005 20:30
Poslední medaile z otevřeného mistrovství Evropy v Espoo získali dnes v podvečer v hodu oštěpem sloučené kategorie F55/56 pro Českou republiku stříbrný Josef Štiak a bronzový Martin Němec. Závodili v maximálně nestandardních podmínkách. Foukal silný vítr a hustě pršelo. Před každým odhodem drželi organizátoři nad oštěpaři velký deštník.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 241 242 243 244 245 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting