Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Nizozemský Doing dobyl letní Prahu na kolech PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 15 Srpen 2012 23:02

Předkrm jubilejního 20. Czech Open v podobě vozíčkářského Prague Wheel Open, jež mělo svou premiéru v minulém roce, zná své vítěze. Na medailových pozicích se opět umístily dva české a jeden nizozemský tým, ale na rozdíl od loňského ročníku bral nejcennější trofej tým ze země tulipánů Doing. Do čtvrtfinálových bojů postoupily 4 české a 4 zahraniční týmy a ve stejném poměru se pokračovalo až do samotného vrcholu turnaje. V prvním semifinále se stejně jako loni proti sobě postavili nizozemští Doing a domácí SKV Praha ComAp Team. I přes strhující finiš pražského týmu si nizozemský šampion výhru 3:2 vzít nenechal a oplatil tak ComAp Teamu loňskou porážku. Druhou bitvu o finálovou účast opět rozhodoval jediný gól a k radosti českých fanoušků postoupil přes reprezentanty nabitý nizozemský De Watergeuzen znovuzrozený tým FBC United České Budějovice, které se po výhře 2:1 mohl těšit na své první velké finále.

Celý článek...
 
Další paralympijské medaile pro Československo získal v Arnhemu Roman Gronský PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 14 Srpen 2012 10:44
Osm let si muselo tehdejší Československo počkat na dalšího individuálního paralympijského medailistu. Po bronzu atletky Dany Chmelové z roku 1972 přišlo navýšení počtu cenných kovů v podobě stříbra a bronzu z plaveckého bazénu. Postaral se o něj v roce 1980 v nizozemském Arnhemu plavec Roman Gronský - dnes mimo jiné střelec a místopředseda pro sedící (míněno, předpokládám, sportovce, bližší určení ale na webu ČATHS chybí ) v České asociace tělesně handicapovaných sportovců. Druhý byl na trati 100 metrů motýlek a kromě toho vybojoval také třetí příčku v závodě na 4x50 metrů polohovým způsobem.
Celý článek...
 
Paralympiáda se blíží - lístky mizí, ale postaráno bude i o fanoušky, kteří zůstanou doma PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 09 Srpen 2012 21:49
Britové přijali paralympiádu za svou, alespoň pokud bychom měli soudit podle prodaných lístků, jejichž počet je podle Mezinárodního paralympijského výboru rekordní. Dosud se jich prodalo 2,1 milionu, což o 300 000 kusů předčilo celkové číslo z předchozích her v Pekingu! Přitom nejvíc se podle předsedy Mezinárodního paralympijského výboru Phila Cravena kupují lístky až ve chvíli, kdy začne olympiáda, v Londýně je tomu ale jinak - 1,4 milionu lístků bylo prodáno už před zahájením olympijských her. Celkově jich bylo k dispozici 2,5 milionu. Tři týdny před zahájením paralympiády jich tak zbývá volných jen necelá pětina, o tom se například Aténám mohlo jen zdát. Naprosto unikátní zážitek těm, kteří zůstanou doma, nabídne ParalympicSport.TV, která slibuje odvysílat také rekordních 580 hodin živého vysílání na 5 kanálech. Jeden bude atletický, na druhém bude plavání, na třetím basketbal vozíčkářů, na čtvrtém zbývající sporty (tyto všechny budou komentovány anglicky) a na pátém sportovní směsice komentovaná španělsky. Výběr sportů pro samostatné kanály odpovídá dvěma nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším sportům na minulých hrách (plavání a atletika) a nejpopulárnějšímu kolektivnímu.
Celý článek...
 
Florbal vozíčkářů opět pohltí Prahu PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 09 Srpen 2012 21:41

Přípravy turnaje Prague Wheel Open vrcholí a hlavní město České republiky se chystá přivítat celkem 13 týmů ze 4 zemí. To je téměř dvakrát více, než v loňském ročníku a pořadatele velmi těší tento stále větší zájem o florbal mezi handicapovanými lidmi. Na turnaj se chystá více než 100 vozíčkářů, kteří v jeho průběhu dohromady odehrají okolo 50 zápasů. Prague Wheel Open je tak největší událostí ve vozíčkářském florbalu na světě.

Celý článek...
 
První československá paralympijská medaile? V roce 1972 na hrách v Heidelbergu PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 29 Červenec 2012 21:34
Přesně za měsíc začnou v Londýně XIV. letní paralympijské hry a ve středu českého týmu jsou sportovci, kteří mají reálnou šanci dosáhnout na některou z medailí. Příprava a statut paralympioniků se ovšem značně liší od podmínek, jež měli jejich úspěšní předchůdci, na které se dnes většinou už moc nevzpomíná, což je škoda. Vůbec první československou medailí z letních her, kterým byl statut paralympijský přiřknut Mezinárodním olympijským výborem až zpětně v 80. letech 20. století, byl bronz koulařky na vozíku Dany Chmelové.
Celý článek...
 
Český tým v Londýně nabídne hvězdy, naděje i zajímavé příběhy PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 20 Červenec 2012 21:48
Kompletní českou paralympijskou nominaci naleznete zde. A na co se v Londýně můžete těšit? Třeba na to, že po letech nesmyslných průtahů konečně budete moct opět fandit mentálně postiženým sportovcům. Osobně jsem moc ráda, protože třeba se sympatickou plavkyní Adélou Míkovou jsem poprvé jako s velkou nadějí točila rozhovor v roce 2005 a trvalo dlouhých 7 let než dostala šanci startovat na paralympiádě. Cyklista Jiří Ježek má možnost stát se, pokud aspoň v jednom ze svých startů získá zlatou medaili, nejúspěšnějším handicapovaným cyklistou v historii. Také kandiduje do Rady sportovců Mezinárodního paralympijského výboru. Oba jeho předchůdci, lukostřelkyně Markéta Sidková a atlet Martin Němec, už o tento post letos nestáli, je to práce, která zabere hodně času a nevede vždy k rychlému a pro MPV závaznému cíli. I tak ale stoprocentně stojí zato ji nějaký čas vykonávat a české zastoupení potřetí za sebou by bylo velkým úspěchem!
Celý článek...
 
Kniha Ti druzí sportovci je na světě! PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 14 Červenec 2012 10:58
Pod celým (dlouhým ) názvem Ti druzí sportovci - Mediální stereotypizace a rámcování handicapovaných v tisku v letech 1948 - 2008 vyšel před týdnem v nakladatelství Karolinum můj dlouholetý výzkum toho, jakým způsobem se česká tištěná média potýkají s tématem sportu postižených. Zajímavý není pouze pro mediální odborníky nebo studenty mediálních a tělovýchovných oborů, ale i pro širší veřejnost, která se sportem handicapovaných nějakým způsobem přichází do kontaktu, a samozřejmě pro sportovce a jejich blízké. V textu jsou nejen uvedeny na pravou míru některé dlouho tradované mýty o počtech medailí či jejich držitelích, ale je v něm také spousta citací z dobového tisku. A co se týče kvality zpracování, pak se můžeme jen podivovat, na kolik je podobný (a nekvalitní) mediální záznam her v roce 1972 a 2008, nebo že nejrovnoprávnější vztah mezi sportem nepostižených a handicapovaných můžeme nalézt v roce 1988... Více informací, anotaci a recenze naleznete na stránkách Karolina zde. (ant)
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting