Úvodní stránka Rozhovor s... Tereza Kmochová: se třemi zlatými jsem spokojená, ale se čtyřmi bych byla spokojenější
Tereza Kmochová: se třemi zlatými jsem spokojená, ale se čtyřmi bych byla spokojenější PDF Tisk Email
ostatní - Rozhovor s...
Redakce: Alice Tejkalová   
Pondělí, 24 Březen 2008 15:16
České sluchově handicapované lyžařky Tereza Kmochová a Petra Kurková si z mistrovství Evropy v rakouském Seefeldu udělaly stejně jako z loňské zimní deaflympiády v Salt Lake City takové mistrovství České republiky. Dohromady získaly 8 medailí. Tereza tři zlaté (super G, kombinace, obří slalom) a jednu stříbrnou (slalom), Petra tři druhá a jedno první místo. Na následujících řádcích popisuje nejúspěšnější účastnice ME v alpském lyžování neslyšících Tereza Kmochová svoje dojmy ze šampionátu i ze závodů.

Jela jsi na mistrovství Evropy s tím, že bys tam mohla získat 4 zlaté medaile. Jsi spokojená i se 3 a jednou stříbrnou?

No, byla bych spokojenější se 4 zlatými, ale i tohle se dá považovat za úspěch. Jednu zlatou jsem přece musela nechat starší kolegyni...I když nerada.

Druhá jsi byla ve slalomu. Čím to bylo?

Ten den byla prostě smůla, že jsme na slalom promazali. I když to zní jako výmluva...Na slalomu byla dlouhá rovina, měla jsem na ni špatný vosk. To se stává každému...

Který závod byl pro tebe nejtěžší?

Pro mě byl nejtěžší asi obřák, poněvadž před ním napadlo asi půl metru sněhu, pak pršelo, a ze sněhu se stal písek, od kterého vůbec nevíš, co můžeš čekat. Tak jsem jela opatrněji, měla jsem malý náskok a byl to docela nápor na nervy. A pak ještě kombinační slalom, protože Petra je dost zkušená slalomářka a já jsem si nechtěla nechat sebrat medaili.

Jaké byly sněhové podmínky, a jak se s nimi poprali organizátoři?

Na super G bylo krásně, super sníh, potom na další den napadlo asi 20 cm sněhu, na kombinační slalom, ale byl to prašan, tak se v pohodě vytáhl z trati, a pod ním to bylo krásně tvrdé, takže slalom byl pěkný, a mimochodem i freeride před závodem byl dobrý. Další den bylo volno a celý den hrozně pršelo, pak přes noc sněžilo. Na obřák bylo měkko, písek, a pak na slalom, typicky české počasí - pršelo. Organizátoři se s tím trochu prali, ale musím říct, že závody byly na úrovni, opravdu je zvládli hodně dobře.

Jak sis celé mistrovství užila?

Mistrovství jsem si užila hodně. Bylo mi tam fajn, protože jsem se dost bavila s rakouskýma holkama a jedním Francouzem (mimochodem sympatickým ), podnikali jsme takové akcičky... Bylo mi s nimi hrozně fajn.

Co tě ještě letos čeká?

Letos mě ještě čekají závody, teď v úterý mám mistrovství České republiky ve Špindlu, až do pátku, pak jedu do Francie na britské mistrovství a ještě nějaké FIS závody, a tím bych asi ukončila sezónu.

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting