Úvodní stránka Zahraniční okénko Bělorusko dominovalo klasickému lyžování na Paralympic Winter World Cupu 2009, sledge hokej vyhrála Korea
Bělorusko dominovalo klasickému lyžování na Paralympic Winter World Cupu 2009, sledge hokej vyhrála Korea PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 10 Únor 2009 18:13
Po pěti dnech intenzivního soutěžení skončil ve švédském Solleftea Paralympic Winter World Cup 2009. V posledních dvou dnech zářili především Bělorusové, kteří získali řadu medailí v klasickém lyžování. Alexandr Davidovič z Běloruska vyhrál 15 kilometrů sedících "běžkařů" ve skvělém čase 55:26,4 (také byl třetí ve sprintu). O 12 sekund pomalejší byl jeho týmový kolega Dimitrij Loban, třetí dojel Američan Chris Klebl. Mezi stojícími se nejlépe vedlo Japonci Jošihirovi, další dvě pozice obsadili Norové - Lilleberg a Dahle.

Finále sledgehokejového turnaje bylo tvrdou bitvou mezi mistry světa skupiny B z roku 2008 Korejci a Poláky. Lépe se dařilo Koreji, která vyhrála 2:1.

V alpském lyžování byli úspěšní slovenští sportovci. Mezi zrakově handicapovanými zvítězil v obřím slalomu Norbert Holík s vodičem Lubošem Boselou a druhý skončil další slovenský reprezentant Michal Beladič s trasérem Martinem Pavlákem.

Paralympic Winter World Cup byl skvělou událostí pro přední sportovce a jedna z největších akcí kromě zimních paralympijských her.

www.paralympic.org, překlad (at)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting