Úvodní stránka Ragby Reprezentace quadrugby České republiky se probojovala na ME 2009
Reprezentace quadrugby České republiky se probojovala na ME 2009 PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 03 Březen 2009 08:45

Po necelých osmi měsících vyrazil národní tým opět hájit české barvy, tentokrát do irského Dublinu, kde se ve dnech 19. - 22. 2. 2009 zúčastnil klání o jedno ze dvou postupových míst během kvalifikace na mistrovství Evropy, které se bude konat letos na podzim v Dánsku. Česká výprava pod vedením trenéra Jaroslava France byla bohužel z přetrvávajících problémů s financováním zredukována na nejnutnější minimum a ve složení sedmi hráčů spolu se dvěma členy doprovodného týmu odhodlaně nastoupila do čtyř zápasů z celkových šesti, jež byly během kvalifikace odehrány ve sportovním centru Oliver Murphy IWA. Mimo nás a domácího Irska se kvalifikace zúčastnila také Francie.

 

Během pátečního dne probíhala mezinárodní klasifikace hráčů spolu s technickou prohlídkou sportovních vozíků. Naštěstí nebyla situace nijak zkomplikována - všem českým hráčům bylo ponecháno jejich dosavadní bodové ohodnocení. Ve večerních hodinách jsme po krátkém a poněkud ochuzeném úvodním ceremoniálu nastoupili proti výběru Irska, který potvrdil své vzrůstající kvality, a díky vlastních chybám jsme mu podlehli 43:48. První sobotní zápas s Francií byl více vydařený. O poznání méně chyb spolu s nasazením některých českých hráčů, nás dovedly k vítězství 56:45. Na výběru Francie se mimo jiné projevila i absence potřebných zkušeností ze hry, které naopak dokázali obratně využít naši hoši, jako stálice českého quadrugby Miloš Bouška. V dalším zápase se ani Francii nepodařilo porazit Irsko vinou prohry 37:51, a tak jsme v posledním sobotním utkání nastoupili opět proti domácím, kteří si mohli výhrou již zajistit své prvenství a hladký postup. Napětí před zápasem značně rostlo, a zejména díky domácím fanouškům byla atmosféra výborná. I přes velké úsilí hráčů a za maximální podpory hrstky českých divaček jsme opět prohráli, byť rozdílem čtyř gólů, 36:40.

 

V neděli před odletem nás čekal poslední zápas s Francií, který skončil naší výhrou 46:43, a Česká republika si tak spolu s Irskem zajistila postup na mistrovství Evropy. Tým Francie očekávaně podlehl Irsku i v posledním zápase kvalifikace 45:51, čímž vypadl z bojů o evropské prvenství v quadrugby. Výkon našich hráčů byl vyrovnaný a kvalitní, což svým hodnocením potvrdil i trenér, a proto české reprezentaci v očekávaných střetnutích s ostatními celky evropského quadrugby brání opět nejvíce žalostná finanční situace ČRSV.

 

Konečné pořadí kvalifikace na ME 2009:

  1. Irsko

  2. Česká republika

  3. Francie

 

Tomáš Drábek

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting