Úvodní stránka Basketbal Frýdek-Místek hostí Český pohár basketbalistů na vozíku
Frýdek-Místek hostí Český pohár basketbalistů na vozíku PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 12 Květen 2006 16:46

TISKOVÁ ZPRÁVA Čtvrtý ročník Českého poháru v basketbale vozíčkářů se díky pořadatelství místního Sportovního klubu vozíčkářů přesunuje na Moravu. Již tuto sobotu 13. května v 13:30 zazní úvodní hvizd v hale SPŠ bývalá hala TJ Slezan ve Frýdku-Místku. Po čas celého odpoledne se střetnou tři české ligové týmy v boji o vítězství poháru pro rok 2006. Na bedrech domácího celku Sportovního klubu vozíčkářů Frýdek-Místek (SKV F-M), leží nelehký úkol obhajoby prvenství z minulého ročníku.

Cestu k obhajobě se budou snažit přerušit týmy Hobit Brno a USK Meta Praha. Jako protizbraně přizvali domácí SKV F-M své hráče působící v zahraničních angažmá. Posilami tedy bude Martin Žák z 2. italské ligy a především Rostislav Pohlmann hrající za RSC Zwickau, vicemistra německé Bundesligy. Turnajovým systémem, tedy hrou každý s každým, čeká na hráče nelehký úkol- odehrát dva vyčerpávající zápasy v jednom odpoledni. Tento způsob určitě prověří fyzickou připravenost všech zúčastněných.

Náš klub je ostříleným pořadatelem podobných akcí. Svědčí o tom nastolené tradice a zkušenosti i z ostatních činností. Jsme nejaktivnějším sportovním klubem vozíčkářů v Moravskoslezském kraji, a to díky rozsahu provozovaných sportů, jakými jsou vodní a sjezdové lyžování, cyklistika, rugby a pochopitelně a v prvé řadě basketbal.

Nelze ovšem vynechat také naše aktivity v sociální sféře, kdy na pilotním programu Centra COMEBACK- návrat do běžného života, jsou realizovány projekty Alternativní dopravy imobilních, minirekondiční linky, bezbariérové počítačové studovny, prodeji a servisu vozíků a zastoupení společnosti API na úpravy aut pro těžce zdravotně postižené osoby.

Ale zpět k této sobotě a Českému poháru v basketbale vozíčkářů. Coby pořadatelé si od akce slibujeme opravdu napínavý boj o každý míč pod basketbalovými koši, neúprosné souboje na "tělo" a strhující sportovní atmosféru basketbalu nejvyšší kvality. A zejména přání a víru proměnit líté boje v úspěšnou obhajobu z minulého roku.

Přijďte shlédnout souboje basketbalistů-vozíčkářů (nezřídka vedoucí i k pádu z vozíku).

Tedy hala SPŠ F-M sobota 13.kvìtna od 13:30- 18:00 hodin.

Přijďte povzbudit domácí borce!

Srdečně zvou hráči SKV F-M

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting