Úvodní stránka Hvězdy odjinud Nevidomý keňský běžec Francis Karanja poběží Pražský půlmaraton
Nevidomý keňský běžec Francis Karanja poběží Pražský půlmaraton PDF Tisk Email
ostatní - Hvězdy odjinud
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 25 Březen 2009 12:46

TISKOVÁ ZPRÁVA Do Prahy dnes přicestoval Francis Thuo Karanja, špičkový nevidomý atlet z Keni, který na paralympiádě v Pekingu získal stříbrnou medaili v závodu mužů na 5 000 metrů. V sobotu 28. 3. se postaví na startovní čáru Pražského půlmaratonu, aby svou účastí podpořil aktivity neziskové organizace SVĚTLO PRO SVĚT.

„Svými sportovními výkony bych rád dodal odvahu slepým lidem na celém světě. “
prohlásil Francis Karanja, kterého při běhu doprovází jeho bratr James . Spolu běželi i v září na paralympiádě v Pekingu, kde kromě zmíněné stříbrné medaile získali také páté místo v závodě mužů na 10 000 metrů.

Karanja říká: „Chci vyzvat svou účastí na půlmaratonu lidi k tomu, aby podpořili práci SVĚTLA PRO SVĚT, a dali tak naději mnoha nevidomým lidem v Africe.“ Francis a jeho bratr James dále uvedli, že „chtějí upozornit na problematiku slepoty v chudých zemích a pomoci tak lidem, kteří pomoc potřebují“.


Francis Thuo Karanja pochází z Nairobi, z chudé, třináctičlenné rodiny. V necelých osmi letech onemocněl malárií a oslepl. V té době začal běhat, připojen provázkem ke svému bratrovi. Každý den uběhl 10-15 kilometrů hrbolatými nairobskými ulicemi či stepní trávou a jen díky své silné vůli se propracoval až na světové šampionáty.

 „Je nám velkou ctí, že Francis, který naši organizaci dlouhodobě podporuje, přijal pozvání a Pražského půlmaratonu se zúčastní“ uvedla ředitelka neziskové organizace SVĚTLO PRO SVĚT, ing. Dana Plavcová. „Každý, kdo se rozhodne k běhu připojit a podpořit tak aktivity naší organizace, bude mít možnost běžet po jeho boku.“

Profil organizace:
SVĚTLO PRO SVĚT je nevládní organizací, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích a na systémovou podporu osob s postižením. SVĚTLO PRO SVĚT je součástí evropské sítě nevládních organizací LIGHT FOR THE WORLD.
 

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting