Úvodní stránka Zahraniční okénko Začalo odpočítávání - jeden rok do paralympijských her ve Vancouveru
Začalo odpočítávání - jeden rok do paralympijských her ve Vancouveru PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 12 Březen 2009 16:15
Právě dnes začalo počítadlo odměřovat jeden rok do zahájení zimních paralympijských her ve Vancouveru. Oslavovat se dnes bude v Ottavě, Vancouveru i zimním středisku Whistleru. Předseda Mezinárodního paralympijského výboru Phil Craven například spolu s kanadským premiérem Stevenem Harperem a šéfem organizačního výboru olympijských i paralympijských her Johnem Furlongem vztyčí na Parliament Hill v Ottavě paralympijskou vlajku. Obyvatelé Vancouveru se budou také moci vyfotit s paralympijským maskotem Sumim a ještě dostanou jako bonus paralympijské samolepky. Ve Whistleru pojedou nejlepší závodníci světového poháru finálové závody v alpském lyžování handicapovaných.

"Se startem tohoto velkolepého odpočítávání se sportovci i fanoušci paralympijského hnutí začínají těšit na jedinečnou záležitost, která nás čeká příští rok v březnu," řekl Sir Craven. "S každým dalším dnem bude naše napětí a očekávání narůstat. Přípravy na paralympiádu jsou v plném proudu a jsem hrdý, že mohu na příští týden pozvat zástupce národních paralympijských výborů na inspekční cestu do Vancouveru a Whistleru. Odvaha a odhodlání paralympioniků jsou dechberoucí a jejich příběhy inspirativní pro nás všechny. Můžu všem jen doporučit, aby se vydali na hry, ať už jako účastníci, diváci nebo dobrovolníci," nešetřil Craven vzletnými slovy.

Na hry ve Vancouveru by mělo dorazit zhruba 600 sportovců ze 45 zemí, soutěžit budou v pěti sportech - alpském lyžování, klasickém lyžování, sledge hokeji, curlingu a biatlonu. Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky: www.vancouver2010.com

Alice Tejkalová 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting