Úvodní stránka Zajímavosti Světlo pro svět reprezentují na Pražském maratonu dvě štafetová družstva
Světlo pro svět reprezentují na Pražském maratonu dvě štafetová družstva PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 08 Květen 2009 22:24

Letošního Volkswagen Maratonu Praha, který startuje 10. 5. 2009 v 9:00 na Staroměstském náměstí, se v rámci soutěže čtyřčlenných štafet zúčastní i dvě družstva reprezentující neziskovou organizaci SVĚTLO PRO SVĚT. Členem prvního týmu je nevidomý horolezec Honza Říha, který nedávno absolvoval výstup na Kilimandžáro a na svém kontě má už například vrchol El Captain v Yosemitském národním parku. „Jako nevidomý chápu obtížnost života lidí se zrakovým postižením,“ uvádí a dodává: „Je-li postižení možné předejít či jej vyléčit, považuji za samozřejmé a nesmírně důležité tuto možnost podporovat. To je důvod, proč poběžím právě pro SVĚTLO PRO SVĚT ."  Honza Říha se závodu zúčastní s doprovodem, jeho trasérka bude nevidomého v průběhu štafety vést a dávat instrukce.


Kromě Honzy Říhy se do štafety zapojí dvě běžkyně, které se zúčastnily i letošního Hervis ½ maratonu. První z nich je Eva Rajlichová – redaktorka Českého rozhlasu Radiožurnál a vytrvalostní běžkyně, druhou je nevidomá běžkyně Veronika Hanušová. Ta se dříve věnovala atletice na vrcholové úrovni a v minulém roce se poprvé zúčastnila plného maratonu. I ona poběží s doprovodem.
 

Druhý štafetový tým je složen ze dvou zkušených vytrvalostních běžců a dvou zástupkyň neziskové organizace SVĚTLO PRO SVĚT „Apelujeme na ostatní, aby svým během podpořili SVĚTLO PRO SVĚT či získali finanční podporu  na účast některého z našich běžců. Abychom nezůstali jen u slov, rozhodli jsme se jít příkladem a aktivně se zapojit,“ komentuje jedna z nich, Hana Chorváthová, svou účast v závodě.

Světlo pro svět
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting