Úvodní stránka Tenis Baník cup v tenisu tělesně postižených vyhráli Josef Svoboda a Dana Pavelková
Baník cup v tenisu tělesně postižených vyhráli Josef Svoboda a Dana Pavelková PDF Tisk Email
sporty - Tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pondělí, 25 Květen 2009 13:53

Předposlední květnový víkend se již po šestnácté sešli chodící tělesně postižení tenisté ve Frenštátě pod Radhoštěm na tradičním turnaji Baník cup. Do pěkného tenisového areálu místní tělovýchovné jednoty situuje pořádající oddíl TPS Baníku Ostrava svůj turnaj, který si za dobu trvání získal mezi tenisty značnou popularitu a je jakýmsi začátkem venkovní tenisové sezóny. Sedmnáct hráčů odehrálo za pěkného tenisového počasí turnaje ve dvouhrách podle skupin tělesného postižení a losovaných čtyřhrách, kde k nasazené osmičce tabulkově nejlepších hráčů byli přilosováni ostatní účastníci klání. Vzhledem k počtu hráčů se utkání se hrála pouze jeden set. Ve skupině LT1 bylo nejprve 10 hráčů rozděleno do dvou skupin, z nichž první dva se křížovým systémem utkali o celkové prvenství a hráči na dalších místech pak o celkové umístění. Do finále se dostali vítězové skupin Josef Svoboda ze Slovanu Svoboda Praha a Vladislav Líska hájící barvy SK Jánské Lázně, kde útočnějším pojetím hry rozhodl o svém primátu Svoboda. Na třetím místě skončil Jan Zářecký z Čechie Hradec Králové, který v boji o bronz porazil hráče pořádajícího oddílu Alfonse Pastorka.

Ve skupině LT bylo přihlášeno 5 hráčů, kteří skupinovým systémem každý s každým sehráli letošní turnaj. V této skupině hraje již tradičně i jedna z mála pravidelných účastnic ženského pokolení Dana Pavelková z SK ZPS Frýdek – Místek, která letos dosáhla na metu nejvyšší. Druhé místo patřilo Vaškovi Bednaříkovi z Uherského Hradiště a třetí skončil brněnský Jiří Antonín.

V soutěži losovaných čtyřher, kde hrálo osm párů, se nejprve ve dvou čtyřčlenných skupinách rozhodlo o postupujících do finálové skupiny, kde postupovali první dva s tím, že výsledek ze skupiny se započítával. Zbývající páry stejným způsobem sehráli turnaj o umístění na 5 – 8. místě.Celkově zvítězil smíšený pár vítězů singlových soutěží Pavelková – Svoboda, kteří absolvovali soutěž bez porážky, třebaže druhý pár v pořadí M. Matoušek – Bednařík jim byl více než vyrovnaným soupeřem.

Turnaj, který TJ Baník Ostrava uspořádal s podporou statutárního města Ostrava a frenštátského tenisového klubu měl již tradičně dobrou sportovní i společenskou úroveň a před odjezdem domů si všichni účastníci mohli zapsat do svých diářů termín dalšího setkání ve Frenštátě pod Radhoštěm – 21. - 23. 5. 2010 při 17. ročníku turnaje.