Úvodní stránka Stolní tenis Čeští stolní tenisté na vozíku ve finále soutěže družstev proti Srbsku!
Čeští stolní tenisté na vozíku ve finále soutěže družstev proti Srbsku! PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Neděle, 14 Červen 2009 15:53
Ve čtvrtfinále proti Chorvatsku (Križanec, Brlenič) jsme byli velkými favority. To jsme také potvrdili přesvědčivou výhrou 3:0. V semifinále jsme nastoupili proti největšímu favoritu turnaje týmu Francie ve složení Durant (paralympijský vítěz z Pekingu), Savant-Aira (finalista ME sk. 5). V 1. zápase si Tauš zopakoval finále ze singlů a porazil Airu znovu 3:0. Vynikající zápas sehrál Hadrava proti Durantovi. Nezalekl se paralympijského vítěze a sehrál s ním naprosto vyrovnaný zápas, v 1. setu vedl 5:0 ale prohrál, ve 2. setu 9:5, 10:8 a prohrál 11:13, 3. set vyhrál 11:7, ve 4. vedl 10:6 a nakonec vyhrál 13:11, v 5. setu ale Francouz odskočil a zvítězil 11:5.

Do čtyřhry Francouzi překvapivě postavili dvojici Savant-Aira – Rosec. 1. set vyhráli naši v pohodě 11:8, ve 2. prohrávali 6:10, vyrovnali na 10:10, ale koncovku lépe zvládli soupeři. Ve 3. setu za stavu 8:7 Francouzi reklamovali sporný bod, ale rozhodčí přiznal bod nám a set jsme vyhráli 11:7. Ve 4. jsme vedli již 9:3 a vyhráli 11:7.

Za stavu 2:1 šel hrát Tauš proti Durantovi, zápas byl trochu poznamenán sporným míčkem ze čtyřhry. 1. set vyhrál Tauš 11:6, druhý Durant 11:5, ve 3. setu se hráči tahali do stavu 8:8, ale Tauš vyhrál 11:8, ve 4. setu se hrálo vyrovnaně až do stavu 6:6, pak opět Tauš odskočil a získal set 11:7 a tím i celý zápas.

JSME VE FINÁLE!

Setkáme se v něm s týmem Srbska (Keszler, Durašinovič), které si v semifinále poradili s Němci 3:1.