Úvodní stránka Stolní tenis Češi prohráli ve finále družstev na mistrovství Evropy se Srbskem 2:3
Češi prohráli ve finále družstev na mistrovství Evropy se Srbskem 2:3 PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pondělí, 15 Červen 2009 13:59
Finálový zápas se Srby se opět podobal všem předchozím jako vejce vejci. V prvním zápase nastoupili proti sobě René Tauš a Ilja Ďurašinovič. Srb začal velmi nebojácně a s přehledem získal první set. René se rozjížděl pomalu, ve druhém setu již ale opět začal hrát svůj vysoký standard a Srbovi nedal žádnou šanci. Ve druhém zápase opět ukázal nestárnoucí Zlatko Keszler svoji extratřídu, přestože dva sety byly velmi vyrovnané, zvítězil nad Hadravou 3:1.

Velmi zamotaná bývá čtyřhra. Přestože máme lepší bilanci, Srbové jsou velmi sehraní a příliš neprohrávají. Vše začalo výborně, vyhráli jsme 1. set, zvrat ale nastal v koncovce 2. sady, neproměnili jsme několik setbolů a Srbové byli na koni. Ve třetím setu jsme se nezmohli skoro na žádný úspěšný míč a vše nasvědčovalo, že rozjeté Srby již nezastavíme. Do čtvrté sady jsme však vstoupili se změněnou taktikou, začali hrát mnohem aktivněji, přes sendvič Ďurašinoviče jsme začali sbírat bod za bodem, zápas gradoval, set jsme vyhráli. Pátý set byl vyvrcholením krásného zápasu, neustále jsme si udržovali dvoubodový náskok a ten jsme udrželi až do konce. Vedeme 2:1.

Zápas týmových jedniček rozhodl opět ve svůj prospěch svým dělovým drivem Zlatko Keszler. Renému bohužel vůbec nesedí jeho hra, která je založená na dlouhém rychlém servisu na rameno zakončeného potom nekompromisním drivem. Bylo vyrovnáno 2:2.

V rozhodujícím zápase se střetly týmové dvojky Hadrava s Ďurašinovičem. Hadrava začal výborně, získal první dva sety, především bekendový spin nebyl Srb schopen blokovat. Ve třetím setu ale Ďurašinovič změnil taktiku, začal víc využívat svého menšího postižení při delších výměnách, zlepšil servis, zpřesnil především hru Hadravovi na rameno, ze kterého se velice špatně rozehrává. Díky tomu získával Srb převahu a zápas otočil. Ještě v pátém setu vedl Hadrava 5:3, ale nakonec byl Ďurašinovič úspěšnější.

Češi podlehli na mistrovství Evropy v Janově ve finále soutěže družstev vozíčkářů Srbsku 2:3 a mají stříbrné medaile.