Úvodní stránka Lukostřelba Druhé stříbro českých lukostřelkyň na MS v Nymburce - Markéta Sidková
Druhé stříbro českých lukostřelkyň na MS v Nymburce - Markéta Sidková PDF Tisk Email
sporty - Lukostřelba
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 22 Srpen 2009 21:52
Počasí se v Nymburce ze dne na den změnilo z tropů na pěknou zimu a Markétě Sidkové to ve finále žen střílejících z reflexního luku vůbec neprospělo. Navíc na střelnici musela chvátat, střílela totiž o padesát minut dřív, než jak jí to ještě večer potvrdili trenéři. "Honzovi s Vláďou organizátoři, kterých se ptali, řekli, že Markéta přijde na řadu po desáté hodině. A ráno mi u snídaně říkají manželé Luňáčkovi - neměla bys tam už dávno být? Mamka vytáhla rozpis, kde taky bylo, že střílím až v 10:30, ale oni řekli, že tenhle už neplatí. Paní Luňáčková mi jako rozhodčí došla pro obnovený rozpis a tam bylo jen, že jsem v dopolední části, která začíná v devět a přede mnou jsou jen tři zápasy. "Tak jsme honem s mamkou utíkaly na pokoj, přece jen dojít na střelnici je docela dálka, navíc vybalit oba dva luky... vnitřní klid už tam pak není. Taky jsem nestihla dost dobře zhodnotit počasí, měla jsem se lépe obléknout," popisovala dramatické ráno Markéta Sidková.

"Když pak přišli trenéři na střelnici, už jsem se stihla s mamkou rozstřílet, takže měli pocit, že to je vlastně pohoda, ale příjemné to nebylo. První dvě sady finále mně trvalo, než jsem se roztáhla a dostala se doprostřed, ale pak už se mi dařily pěkné skupinky. Vítr, který foukal, byl hodně nepříjemný, byl to velký rozdíl oproti předchozím dnům. Pro tělo to byl dost šok."

Nejvíc se Markétě Sidkové povedla třetí série, ve které nastřílela 25 bodů. Její soupeřka, Turkyně Gizem Girismenová ale ve finále zaznamenala hned tři desítky a celkově měla lepší nástřel. Souboj skončil jednoznačným rozdílem dvanácti bodů - 100:88 - v její prospěch. Přesto byl trenér Markéty Sidkové Jan Dřevjany s výkonem své svěřenkyně spokojen: "I když mi byla zima, tak jsem byla ve finále asi nejklidnější ze všech zápasů na mistrovství. A Honza říkal, že jsem střílela moc pěkně, i ostatní mě chválili, jak se na to dobře koukalo, ale že jsem měla smůlu a nepadalo to tam," vysvětlovala dvaadvacetiletá lukostřelkyně z Ostravy.

Stříbrnou medaili každopádně považuje za: "super výsledek". Kdo by ji za něj taky nepovažoval.

Alice Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting