Úvodní stránka Basketbal Ani ve 2. kole rakouské ligy se čeští basketbalisté vozíčkáři neztratili
Ani ve 2. kole rakouské ligy se čeští basketbalisté vozíčkáři neztratili PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pondělí, 19 Říjen 2009 20:09
Ve dnech 17. – 18. 10. se uskutečnilo druhé kolo rakouské ligy v Salzburgu. Na čekající utkání náš tým vyrazil výrazně oslaben, neboť bezkonkurenčně nejlepší střelec 1. kola (93 bodů ve 3 utkáních!)  Lukáš Hartig se nemohl zúčastnit. Je třeba říci, že jeho body družstvu velmi chyběly. Ve druhém kole jsme sehráli opět tři zápasy.

TJ Meta Praha – RSC Basket Salzburg 50 : 36 (15:10, 4:7, 15:11, 16:8)
Po náročné cestě naštěstí jen deštivou střední Evropou, jsme zahájili odvetou proti poslednímu soupeři z 1. kola. Kolektivní výkon, kvalitní obrana stály za dalším vítězstvím.
Střelci: Hartig P. 15, Šperk 12, Sýkora 8, Scharf 7, Břízek 6, Čulum 2

Conveen Sitting Bulls – TJ Meta Praha 59 : 36 (12:9, 21:6, 15:6, 11:15)
Po výborném vstupu do zápasu, kdy se nám v první čtvrtině celkem bez problémů podařilo přehrát pressingovou obranu po celém hřišti. Soupeř ve druhé čtvrtině změnil obranu na zónu, zároveň se pro nás stal koš zakletým a o výsledku bylo rozhodnuto. Nutno podotknout, že soupeř byl loňským finalistou rakouské ligy.
Střelci: Scharf 12, Čulum 6, Hartig P. 6, Břízek 5, Šperk 4, Sýkora 3

TJ Meta Praha – GVSC Flink Stones  36 : 55 (8:10, 6: 20, 14:11, 8:14)
Opět výborný vstup do zápasu vedení 8:2 a od té chvíle opět odešla střelba. Zároveň se již projevila určitá únava ve třetím zápase a návrat do obrany byl příliš pomalý. Tohoto handicapu dokonale využilo „čerstvé“ (v sobotu nehráli) družstvo Flink Stones a proměňovalo plno rychlých protiútoků.
Střelci: Scharf 11, Břízek 8, Šperk 5, Hartig P. 5, Sýkora 4, Čulum 3.