Úvodní stránka Basketbal 3. kolo rakouské ligy se TJ Meta Praha vezla na téměř vítězné vlně
3. kolo rakouské ligy se TJ Meta Praha vezla na téměř vítězné vlně PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 12 Listopad 2009 09:49
O víkendu 7. – 8. 11. 2009 jsme se zúčastnili třetího kola rakouské ligy. Na utkání tentokrát v Kärntenu náš tým vyrazil opět oslaben, neboť se nemohli zúčastnit dva hráči našeho družstva Martin Němec a Izedin Čulum. Do ciziny tedy musela vyrazit i hrající legenda družstva Saša Pokorný, který v týmu „Delfínů“ potkal protihráče, jenž se zúčastnil jednoho z prvních turnajů v basketbale vozíčkářů v Československu pořádaného v roce 1984 v Praze. Ve třetím kole jsme sehráli opět tři zápasy.
 
 
Corinthian Broncos - TJ Meta Praha 37 : 75 (10:12, 17:20, 8:22, 2:21)
Po 500km cestě naše družstvo dlouho připomínalo spící šípkovou Růženku, která marně čeká na probuzení. Množství nepřesností a nedůsledná obrana celý první poločas udržovaly domácí družstvo v naději na první vítězství v soutěži. Ve třetí čtvrtině jsme presingovou obranou a zapojením rychlých protiútoků, které úspěšně zakončoval Míra Šperk, soupeře zcela zlomili. Dva body domácího družstva dosažené ve 4. čtvrtině hovoří zcela jasně.
Střelci: Hartig L. 39, Šperk 21, Scharf  5, Břízek 4, Sýkora 4, Hartig P. 2
 
TJ Meta Praha – Hobit Brno 62 : 41 (14:10, 17:6, 12:12, 19:13)
České derby v rakouské lize. Po oťukácí první čtvrtině, kdy obě družstva testovala sílu soupeře, jsme ve druhé čtvrtině výborným kolektivním výkonem jak v obraně, tak v útoku rozhodli tento zápas. V druhé polovině zápasu družstvo Brna nedokázalo ničím překvapit náš výborně hrající tým a zápas se prakticky jen dohrával, pod naší úplnou kontrolou.
Střelci: Hartig L. 27, Scharf 14, Šperk 13, Břízek 6, Sýkora 2
 
TJ Meta Praha – ABSV LoFric Dolphins Wien 67 : 70 (18:17, 13:16, 22:17, 15:20)
I přes prohru v tomto zápase, proti loňskému finalistovi rakouské ligy, se zatím jednalo o naše nejlepší utkání v soutěži. Celý zápas byl vyrovnaný a v závěru se projevila větší herní zkušenost našeho soupeře, ke kterému se přiklonilo i více štěstí a poprvé jsme se v soutěži zažili, že rozhodčí v důležitých momentech jasně ukázali, kdo jsou domácí. I přes toto jsme mohli vyhrát, kdyby se během zápasu neprojevila naše letitá bolest neproměňování samostatných nájezdů (náš hráč sám z rychlého protiútoku zakončuje zpod koše), kterých během zápasu bylo alespoň osm. Jinak výborný kolektivní výkon jak v obraně, tak v útoku.
Střelci: Hartig L. 23, Šperk 23, Scharf 11, Břízek 8, Sýkora 2
 
Pavel Hartig
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting