Úvodní stránka Událost měsíce Michal Šiška dojel na Havaji třetí a je novým držitelem nejlepšího českého času
Michal Šiška dojel na Havaji třetí a je novým držitelem nejlepšího českého času PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pondělí, 12 Říjen 2009 09:24
Loni se Michal Šiška na svém prvním havajském IRONMANovi šťastně protrápil do cíle. V rozhovoru s měsíčním odstupem Handisportu.cz řekl, že by se rád na Havaj vrátil a pokusil se tam i překonat nejlepší český čas svého kamaráda a vzoru Zbyňka Švehly. Letos do Kony opět odjeli oba čeští triatleti a Michal Šiška závod dokončil, podle oficiálních výsledků na 3. místě ze 4 vozíčkářů, kteří se dokázali na tento legendární závod kvalifikovat, v celkovém čase 12 hodin 57 minut a 12 vteřin a byl na krásně kulatém 1300. místě ze všech startujících (závod za ním dokončilo ještě 353 nepostižených triatletek a triatletů! a sto dvacet čtyři lidí závod nedokončilo vůbec). Druhý Kanaďan David Bailey měl čas 11 hodin 35 minut a 27 vteřin. Zvítězil Američan Jason Fowler s časem 11:25:24. Zbyněk Švehla podle výsledků plaval nejrychleji z celé čtveřice vozíčkářů, ale nedokončil cyklistickou část. Jen pro pořádek, závodníci musejí na Havaji zvládnout téměř 4 kilometry plavání, 180 km na kole a maratón na závěr. Michal Šiška si oproti loňsku vylepšil čas o jednu hodinu a 20 vteřin a podle mých statistik překonal i nejlepší český čas na Havaji, který držel Zbyněk Švehla od roku 2003, kdy byl v kategorii vozíčkářů druhý - 13 hodin a 7 minut. Snad jsem si to kdysi uložila správně. (at)