Úvodní stránka Zajímavosti Výzva ke 3. Spanilé česko-slovensko-polské jízdě ve dnech 1. 5. – 31. 5. 2010
Výzva ke 3. Spanilé česko-slovensko-polské jízdě ve dnech 1. 5. – 31. 5. 2010 PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 04 Říjen 2009 19:43
Ráda Vás touto cestou zvu ke spoluúčasti na třetí Spanilé jízdě, kterou chci uskutečnit v květnu příštího roku. Zatím přesný itinerář nemám, ale chtěla bych jet tam, kde budou aktivní cykloturisté, a tam spolu nejen pojedeme na kole, ale i v místních médiích a na radnicích představíme společné aktivity. Proto tímto vyzývám všechny, kteří jsou sami handicapovaní , anebo handicapovaným pomáhají, aby mě pozvali na návštěvu. Společně pak v místních i celorepublikových médiích zviditelníme Vaše aktivity.

Tato jízda stejně jako předešlé dvě Spanilé jízdy má za úkol vzájemné povzbuzení chronicky nemocných, zviditelnění aktivních lidí a má napomoci při odstraňování bariér mezi zdravými a nemocnými.
Těmito jízdami také upozorňujeme na příznivý vliv jízdy na kole na naši psychiku i tělesné neduhy.
Účastnit se může: každý, kdo je aktivní, rád jezdí na kole a jsou mu blízké myšlenky aktivního způsobu života bez rozdílu věku a zdravotního stavu.
Trasa
Předpokládaná trasa je napříč Českou a Slovenskou republikou. V Polsku, podle toho zda se ozvou nějací cykloturisté, nejen Bechtěrevici.
V Čechách jsem vytipovala zatím tyto oblasti:
1.       Ústí nad Labem a okolí (mediální podpora Český rozhlas Sever  – Ústí nad Labem, TV MITEL
2.       Pardubice a okolí (mediální podpora Český rozhlas Pardubice)
3.       Žďár nad Sázavou (mediální podpora rádio Petrov)
4.       Lázně Teplice nad Bečvou a okolí (mediální podpora MF Dnes)
5.       Brno a okolí (mediální podpora rádio Petrov)
6.       Ostrava a okolí (magistrát města Ostravy, místní noviny), pobyt v Ostravě bude načasován na oslavy Dne sociálních služeb uprostřed května. Hudební a mediální pomoc v televizi Ostrava mi slíbil Slávek Janda se svou skupinou Sjb a Fórum nezletilců.
7.       České Budějovice a okolí (mediální podpora Český rozhlas a TV Prima České Budějovice)
 
Slovensko:
Piešťany a okolí (spolupráce s NURCHEM a mladými revmatiky + další pobočky na Slovensku)
Moje představa je taková, že 1. 5. vyjedu vlakem s kolem do Košic. Pak se budu vracet směrem do Ostravy na Den sociálních služeb, pak bude následovat Polsko.
V Polsku bych chtěla strávit týden. Zde bych se ráda setkala s polskými aktivními Bechtěreviky a napomoci jim k založení klubu polských Bechtěreviků.
Následuje Brno, jižní Morava, Žďár, Pardubice, zpět na sever a do Prahy.
Doufám, že nepojedu celou trasu sama, ale že se přidají další cykloturisté a uskutečníme skutečně Spanilou jízdu napříč republikou.
Osvětu i přednášky, dělám bez nároku na honorář, cestu si platím sama.
Pokud se najdou sponzoři, kteří mě budou chtít při osvětě Bechtěrevovy choroby a aktivního způsobu života i ve středním věku podpořit, budu samozřejmě ráda. Nejde jen o peníze, ale třeba o možnost levnějšího noclehu. Předem za Vaši pomoc děkuji!
Také by nás, handicapované cyklisty, potěšilo, kdyby nás svojí účastí podpořili zdraví závodníci a cyklisté. Sice jim asi nebudeme stačit, ale to není rozhodující.
Vladimíra Všetečková, www.vladkaamartin.cz
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting