Úvodní stránka Ragby Jedenáctá Rugbymanie je tady!
Jedenáctá Rugbymanie je tady! PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 19 Listopad 2009 10:43

Turnaj Hartmann Rugbymania vznikl jako projekt občanského sdružení SK Quardu Fit za účelem rozšíření povědomí o hře quadrugby – ragby na vozíku v České republice. Občanské sdružení SK Quadru Fit vzniklo v Hradci Králové a pod stejným jménem vznikl i první klub vozíčkářského ragby v ČR (historicky hra pochází z Kanady a značnou evolucí prošla díky USA a Austrálii). Vozíčkářské ragby je nejdynamičtěji se rozvíjející sport pro handicapované osoby a je to jediný kolektivní sport s přímým fyzickým zapojením pro lidi s postižením nejen dolních, ale i horních končetin (označováni jako kvadruplegici, nebo tetraplegici). Aktivity SK Quadru Fit se více přesunovaly do Prahy a poté, co se i klub přestěhoval a změnil název na Prague Robots, bylo rozhodnutím valné hromady přejmenováno i občanské sdružení, změněno sídlo a bankovní spojení. Stanovy a účel sdružení, tedy rozvoj hry quadrugby v ČR, se nezměnily, a tak zůstal zachován i projekt mezinárodního turnaje Hartman Rugbymania, který v letošním roce uskuteční již pojedenácté.


Turnaje Rugbymania se pravidelně od roku 2002 účastní osm týmů ze všech míst Evropy – Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie, Irska, Velké Británie a Holandska. Zejména Velká Británie a Německo patří nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku quadrugby. Letos se na Hartmann Rugbymaii poprvé představí tým z Dánska. V Evropě hraje quadrugby 14 zemí. Jako místo konání pro Rugbymanii bylo již po jejím vzniku vybráno sportovní centrum Nymburk, které poskytuje dostatek bezbariérového zázemí pro akci takového rozsahu – cca 100 postižených sportovců (vozíčkářů) a jejich nezbytné doprovody.  
 
Mezinárodní turnaj Hartmann Rugbymania 2009 se odehraje od 20. do 22. listopadu a účastní se ho osm týmů z Dánska, Německa, Belgie, výběry z celé Evropy a dva české týmy - Prague Robots a tým poskládaný ze začínajích hráčů SK Ostrava.
 
Turnaj Hartmann Rugbymania je od svého vzniku plně závislý na podpoře sponzorů, kteří tak utváří podmínky pro tento velmi prestižní turnaj.
 
Fakta o turnaji
11. ročník
20. – 22.11.2009
Sportovní centrum Nymburk
První hry – pátek 20.11.2009 od 14:30
Finále – neděle 22.11.2009 od 15:15 – centrální hřiště velké haly
150 účastníků z 9 evropských zemí
Více jak 100 postižených sportovců
10 týmů ve dvou skupinách
10 zahraničních rozhodčích
10 stolkových rozhodčích
30 nezbytných doprovodů
29 vzájemných her
2 české týmy – odehrají své zápasy v pátek, sobotu i neděli  
 
Týmy na Hartmann Rugbymanii 2009:
Amsterdam Terminators /NL/
Dudes /GB/
FHI Falcons /DK/
Giants /EU/
Munich Rugbears /D/
Prague Robots /CZ/
Racoons /GB/
RLP Patriots /D/
SK Ostrava /CZ/
The Rebels /D/
 
David Lukeš, www.crsv.cz
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting