Úvodní stránka Ragby Prague Robots skončili na Rugbymanii čtvrtí
Prague Robots skončili na Rugbymanii čtvrtí PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Jan Kalenský   
Pondělí, 23 Listopad 2009 20:37
O víkendu 20. - 22. listopadu se ve sportovním centru v Nymburce uskutečnil již 11. ročník Hartmann Rugbymanie. Prague Robots, kteří turnaj pořádali, skončili na čtvrtém místě. Bronzová medaile unikla Robotům těsně, v zápase o třetí místo prohráli s dánským týmem FHI Falcons 51:53. Bramborová medaile je pro pražský klub nejlepším výsledkem na Rugbymanii. Druhý český tým SK Ostrava skončil na posledním 10. místě. Vítězem se stal tým Gigants složený z hráčů pěti zemí.

Turnaje se zúčastnilo celkem 115 hráčů a jedna hráčka z pěti evropských zemí – z ČR, Německa, Nizozemí, Velké Británie a Dánska. Severský tým Falcons se Rugbymanie zúčastnil vůbec poprvé a nakonec to byli právě Sokolové, kdo Roboty připravil o medaili. Roboti přitom Dány dokázali ve skupině porazit 63:48.


 „Říkám na rovinu, měli jsme na víc,“ zhodnotil po prohraném zápase o bronz útočník Aleš Kisý. „Čekali jsme, že skončíme třetí. Ale v rozhodujícím zápase jsme udělali hodně chyb. Nezvládli jsme ten stres, když jsme se ke konci přetahovali rozdílem jednoho gólu. Zbrklé chyby a ztráty míče nás stály medaili,“ dodal Kisý.


 V semifinále Roboti nestačili na letošního vítěze Ligy mistrů německé Rebely, kterým podlehli 46:50. „Na to, že jsme hráli proti nejlepšímu týmu v Evropě, to nebylo tak špatné. V jednu chvíli jsme prohrávali o devět bodů a už to vypadalo, že je zápas rozhodnutý. Pak jsme to ale stáhli na rozdíl pěti bodů. Jenže konkrétně já jsem byl na konci zbytečně vyloučený a už jsme soupeře nedohnali,“ popsal průběh zápasu kapitán Robotů David Lukeš.


Nejlepším hráčem své kategorie byl vyhlášen Petr Johan Uhlmann ze Švédska, posila Robotů pro nymburský turnaj. Především díky němu odehrál pražský tým vyrovnaná utkání s nejlepšími evropskými celky. „P. J. je skvělý, hraje týmově. Naváže na sebe soupeře a zbylé hráče v týmu nechá hrát. Musí ho zdvojovat, protože je strašně rychlý. Potom máme přečíslení 3 na 2 a docela se daří,“ chválil výkony švédského reprezentanta David Lukeš, který díky kontaktům s trenérem Švédů Marcem Dispaltrem zajistil Uhlmannovo hostování.


S P. J. se mi hrálo dost dobře. Hrál jsem s ním poprvé, ale po pár zápasech jsme si na sebe hodně zvykli. Přesně takového hráče bychom k nám potřebovali,“ liboval si Aleš Kisý, který s Uhlmannem předvedl řadu pohledných kombinací.  Pokud mě Roboti příští rok opět pozvou, rád se Rugbymanie zúčastním,“ řekl švédský hráč, pro něhož je zatím největším úspěchem v kariéře druhé místo z letošního mistrovství Evropy.


Ostravští Koníci si z posledního místa těžkou hlavu nedělali, i když je nepovedený výsledek mrzel. „S posledním místem být spokojený nemůžu. Ale nepřijeli jsme sem vyhrát, našim cílem bylo zaučit nové hráče a seznámit je s mezinárodní konkurencí. Nemáme tu ani kompletní základní sestavu,“ vysvětlil kapitán týmu Pavel Ermis. Ostravští ragbisté se letos stali mistry ligy a na začátku prosince je čeká druhý vrchol sezony. O prvenství se totiž perou také v mezinárodní Slezské lize, kterou hrají dva české a dva polské týmy. „Pokud bychom ji vyhráli, uděláme pořádnou oslavu,“ slibuje Ermis na dálku spoluhráčům.

Jan Kalenský

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting