Úvodní stránka Ragby Nepříliš vydařený víkend ragbistů v Rakousku
Nepříliš vydařený víkend ragbistů v Rakousku PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 03 Únor 2010 20:38
Reprezentační víkend v Rakousku ukázal největší slabiny reprezentace. Nebudeme rozebírat absenci vysokobodových hráčů, kteří většinou ve hře dokáží podržet míč a lépe rozehrát, ale zaměříme se na největší nedostatky a jde v podstatě o úplné základy. Rakouský reprezentační tým, který uspořádal střetnutí třech zemí, odvedl po organizační stránce práci na jedničku. Drobné technické problémy s ukazatelem 40 vteřin byly jen malinkou skvrnkou na jinak perfektním turnaji. Ubytování v Grazu v krásném hotelu Bokan a hala stejně jako předloni v malebné vesničce Frohnleiten.
 
Reprezentace odjela do Rakouska ve složení hráčů – Petr Jonák, Jan Ploužek, Jiří Dvořák, Petr Oppenauer, Jaroslav Filsák, Milop Bouška, David Lukeš jako trenér, Tomáš Drábek jako rozhodčí, mechanik a kustod Václav a asistentky Eva a Lucka.
 
Českou republiku, 16. tým žebříčku IWRF (z 24 zemí světa), čekaly čtyři zápasy – dva s reprezentací Rakouska (13. místo IWRF) a dva s reprezentací Švýcarska (12. místo IWRF). Rakušáci pozvali také tým Polska (10. místo IWRF a kvalifikovaný tým na MS 2010), ale ten účast odmítl.
 
První den po slavnostním zahájení odstartoval turnaj vzájemný zápasem domácího Rakouska a ČR. Rakousko nastoupilo v silné sestavě 2,5 – 2 – 2 – 1,5 a hrálo tak na plných 8 bodů s dominantním hráčem Markusem Stroblmeierem (nejužitečnější hráč ME 2007). Celkově hráči Rakouska udělali velký kus práce. Oproti naší reprezentaci jsou rychlejší a mnohem více si věří v souboji jeden na jednoho bez ohledu na své bodové ohodnocení. Naše reprezentace nastoupila ve složení Jonák (2.0) – Ploužek (2.0) – Filsák (1.5) – Oppenauer (1.5), tedy se 7 body. Už od začátku se projevily největší slabiny – přihrávky, rozehrání hry a souboje jeden na jednoho. Rakousko se brzy po začátku ujalo vedení, které narůstalo až na konečný rozdíl 21 gólů – tedy 32:53. Druhý zápas se Švýcarskem byl mnohem vyrovnanější. Konečné skóre 37:48 narostlo jen díky špatnému závěru naší reprezentace, které zkrátka došly síly. 4 minuty před koncem byl rozdíl pouhé 4 branky. Celý zápas na hřišti odehrál matador Milop Bouška a ukázal, že zkušenosti jsou ve hře velkou výhodou, i když proti vám nastoupí hráči s jednou tak vysokou klasifikací.
 
Nedělní zápasy měly podobný průběh a naše reprezentace působila mnohem víc odevzdaně. Po bojovných začátcích obou zápasů se projevila únava a muselo se i častěji střídat. Zahozené míče, zbytečné ztráty kvůli základním věcem, a nakonec i střídání hráčů, kteří měli ještě ten den řídit stovky kilometrů domů, znamenal ještě větší propad něž v sobotu.
 
SOBOTA 23.1.2010
RAKOUSKO - ČESKÁ REPUBLIKA - 53:32
ŠVÝCARSKO - RAKOUSKO - 43:56
ČESKÁ REPUBLIKA - ŠVÝCARSKO - 37:48
 
NEDĚLE 24.1.2010
ČESKÁ REPUBLIKA - RAKOUSKO - 26:55
ŠVÝCARSKO - ČESKÁ REPUBLIKA - 47:29
RAKOUSKO - ŠVÝCARSKO - 44:43
 
1. RAKOUSKO
2. ŠVÝCARSKO
3. ČR
 
Celkově bych rád poděkoval našim kustodům, holkám asistentkám a klukům, že mají alespoň stále chuť reprezentovat. Svou premiéru v národním dresu si odbyli také dva hráči, kteří rozhodně nezklamali. Ukázalo se, že zkušený hráč na hřišti je stále potřeba a do hry je potřeba přidat víc rychlosti a agresivity. ČRSV musí taká rozšířit hráčskou základnu, ať nám roste zdravá konkurence.
 
Nakonec příjemná zpráva. Komerční banka nadále zůstává hlavním partnerem české reprezentace. Do konce února bychom měli doladit podmínky smlouvy. 
 
David Lukeš
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting