Úvodní stránka Basketbal TJ META Praha je po základní části rakouské ligy na 3. místě
TJ META Praha je po základní části rakouské ligy na 3. místě PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 24 Březen 2010 10:20
V posledním, sedmém kole základní části rakouské ligy v basketbalu vozíčkářů jsme měli odehrát dva zápasy a pokusit se obhájit třetí místo v dlouhodobé tabulce. Na zápasy jsme tentokrát vyrazili v plné sestavě. Soupeřem nám měla být družstva RSC Tirol a Hobitu Brno. Bohužel Brno na sedmé kolo nedorazilo, a tak se české derby neuskutečnilo. Jen můžeme doufat, že neúčast druhého mužstva z České republiky na posledním kole, nebude mít vliv na chuť vedení rakouské ligy i příští rok nás přizvat do místní soutěže.
 
 
RSC Tirol - TJ Meta Praha  58 : 90 (16:14, 10:22, 14:24, 18:30)
Pokusili jsme se soupeře na začátku překvapit a nasadit pressovou obranu po celém hřišti. Překvapení se nám podařilo, ovšem na náš účet, neboť družstvo RSC Tirol, i přes skutečnost, že hrálo druhý zápas v řadě, si s naší obranou provádělo, co chtělo, a z našich hráčů, dělali neškodné statisty, při jeho rychlých protiútocích. Ve stylu „cimrmanovského duchu“ jsme tuto slepou uličky od druhé čtvrtiny opustili. Začali hrát ze zatažené obrany, zlepšili postupný i rychlý protiútok a stali jsme se tím, kdo určoval tempo a vývoj zápasu.
 
Ve druhé polovině se nám vyfaulovali dva hráči, které jsme neměli vzhledem k obodování jednotlivých hráčů kým nahradit, a tak jsme dohrávali posledních osm minut ve čtyřech. Paradoxně to našemu hernímu projevu nijak neublížilo a v tomto úseku zápasu jsme předvedli mnoho pohledných akcí. Třešinkou na pomyslném vítězném dortu byly úspěšně proměněné tříbodové pokusy, jeden má na svědomí Lukáš Hartig a dva si připsal na své konto Míra Šperk. K tomu dodávám, že ať lovím hluboko v paměti, tak za dobu co u družstva působím což je 14 let, se dva úspěšné trojkové pokusy nikomu ze stálých hráčů, nepovedly. Jinak pochvalu za předvedený výkon a nasazení zaslouží všichni hráči. Úspěšná tečka za dlouhodobou částí.   
Střelci: Hartig L. 41, Šperk 28, Scharf  10, Břízek 4, Čulum 4, Sýkora 3.
 
Vzhledem k přepokládané kontumaci zápasů Hobitu Brno v posledním kole jsme po dlouhodobé části zaslouženě skončili třetí. To je výborné umístění, které jsme před sezonou vůbec nečekali. Na základě pravidel, přijatých před začátkem soutěže, se však družstvo z České republiky může umístit nejlépe na 5. místě, takže teď nás čekají v půlce dubna zápasy play-off o konečné 5. - 8. místo.
 
Pavel Hartig, www.metabasket.cz 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting