Úvodní stránka Ragby Bernd Best Tournament 2010 – dva české týmy v Professional league
Bernd Best Tournament 2010 – dva české týmy v Professional league PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 09 Duben 2010 09:07
Ve dnech 26. až 28. března se v německém Kolíně uskutečnil 12. ročník největšího klubového turnaje ragby vozíčkářů na světě. Turnaj byl klasicky rozdělen do čtyř lig dle výkonnosti a nakonec přivítal rekordních 47 týmů se 14 evropských zemí. Největší účast byla v Advanced league (16 týmů). Náš tým Prague Robots, původně přihlášen také do této ligy, byl po rozhodnutí organizátorů přeřazen do Professional league, kde jsme měli přihlášený tým Sitting Eagles, a tak byla teoretická šance se potkat ve vyřazovacích bojích. 
 
 
Sitting Eagles
Sestava: David Lukeš – 0.5 (C), Petr Oppenauer – 1.5, Jaroslav Filsák (SK Ostrava) – 1.5, Petr Jonák – 2.0, Jan Ploužek – 2.0, Petr Očásek – 2.5, Luboš Kondela – 2.5 (SK Ostrava)
 
Trenér: David Lukeš, Tomáš Kisý
Doprovody: Lucie Rödigová, Václav Tobrman, Zdenda
 
Sitting Eagles (SE) – skupina C
(GW) Gaelic Warriors 1 (Irsko)
(MR) Munich Rugbears (Německo)
(ST) Stade Toulousain  (Francie)
(BR) Bochum Roadrunners (Německo)
 
Prague Robots
Sestava: Jiří Kadeřávek – 0.5, Ivan Dvořák – 1.0 (Sitting Eagles), David Mecera – 1.5 (ze zdravotních důvodů neodcestoval), Milop Bouška – 1.5, Jiří Dvořák – 2.0, Josef Slabý – 2.0, Aleš Kisý – 2.5
Trenér: Tomáš Kisý
Doprovody: Václav Šafránek, Tomáš Görner
 
Prague Robots (PR) – skupina D 
(TR) The Reds 2 (Polsko)
(CA) Cologne Aligators 1 (Německo)
(NS) Nacka Spiders (Švédsko)
(AT) Amsterdam Terminators (Holandsko)
 
Pátek, 26. 3. 2010
Sitting Eagles nastoupili k prvnímu zápasu proti domácím Roadrunners, kteří byli navíc motivování přítomností kamer vysílací stanicí SAT1. Hra byla velice vyrovnaná od samého začátku, i když jsme začali s méně předpokládanou základní sestavou a měli jsme na hřišti jen 6 bodů. Po prvním střídání, jsme začali Roadrunners lehce přehrávat a vedli o pár bodů. Skóre se zase srovnalo po pár chybách, ale v poslední části jsme odskočili na rozdíl tří bodů a tento náskok si kontrolovali. Konečný výsledek 40:36.

O hodinu později se¨představil tým Prague Robots a také proti domácímu týmu Aligátorů z Kolína. Robotům utekl začátek zápasu, což se pak podepsalo na celkovém vývoji. Skóre nakonec narostlo na rozdíl 13 gólů – 38:51.

Další zápas Eagles začal velmi dobře. Po první čtvrtině zápasu jsme vedli o dva góly a zdálo se, že máme zápas pod kontrolou. Je sice pravda, že v zápase byla hlavní rozhodčí na naší straně, a tak jsme hráli dost času v přesilovkách. Zápas se začal později otáčet v náš neprospěch. Nevím, jestli to bylo únavou, ale strašné množství chyb nás připravilo o slibně rozehrané utkání a odevzdaný konec z naší strany znamenal konečné skóre 41:52.

Roboti hráli až poslední páteční zápas od 20:30 proti polským The Reds, a bylo to znát. Zápas byl ze strany Robotů odehrán jen tak z povinnosti a konečné skóre 33:46 nakonec nevypadá tak mizerně, jako hra předváděná na hřišti.
 
Sobota, 27. 3. 2010
Ranní bitva, kterou svedli Eagles s francouzským výběrem Stade Toulousain, byla ve znamení nahánění nejlepšího hráče francouzského výběru. Tři lidé se postupně snažili zastavit 3,5 bodového Nicolase Courtaulta, kterého jsme donutili párkrát střídat, a srovnali tak hru. Zápas byl velmi vyrovnaný a jen naše netaktická koncovka znamenala těsnou prohru o jeden gól. Při vyrovnaném stavu 36:36 jsme měli míč a při útoku jsme jej ztratilli, Nicolas ho podržel a dal gól několik vteřin před koncem. Těsná prohra 36:37 tak mrzela dvojnásob.
Roboti nastoupili hned po našem zápase proti Terminators z Amsterdamu a měli od začátku zápasu navrch. V polovině zápasu jsme ještě vedli o dva góly, ale nakonec měl Amsterdam asi více fyzických sil a pomalu začal hru vyrovnávat, a pak se po sérii chyb Robotů ujal pohodlného několika gólového rozdílu. Konečné skóre 44:57.
Poslední zápasy českých týmů se hrály současně, a tak se nový trenér Tomáš Kisý rozhodl podpořit Eagles, kteří ještě měli šanci hrát o medailové umístění. Znamenalo to však porazit odvěkého irského rivala. Zápas byl od začátku lépe rozehraný pro Warriors, kteří si drželi pohodlný náskok 5 bodů. Jen v polovině zápasu jsme se jim přiblížili na chvíli na rozdíl tří bodů. Koncovka zápasu byla již odevzdaná a prohra 36:48 nás odsunula mimo šanci hrát o medaili. Díky lepšímu skóre jsme ve skupině skončili třetí a v zápase o 5. místo nám byli přisouzeni domácí Aligátoři, kteří si lehce poradili v prvním zápase s Roboty.  

Roboti svůj poslední skupinový zápas začali velmi dobře a ještě v polovině zápasu vedli nad švédskými Nacka Spiders o dva góly. Nacka Spiders však nakonec porazili Roboty 38:32. Všechny zápasy v této lize byly velmi vyrovnané a opravdu pěkné na pohled.
 
Neděle, 28. 3. 2010
O 9. místo se ráno utkali naši Roboti s Roadrunners. Hra vyrovnaná, rychlá, která však byla, jako již několik předchozích, velmi ovlivněna nepoužíváním goal glock na tomto turnaji. Tím, že hráče netlačil čas na skórování, docházelo často ke zdržování hry. Roadrunners si tak hlídali náskok dvou gólů, který nakonec ještě zvýšili a porazili Roboty 35:31.
Sitting Eagles nastoupili o hodinu později proti Aligátorům a od začátku pohodlně vedli. Tým domácích působil značně unaveně a nebyl schopen reagovat na naši kombinační hru. Konečné skóre 48:32 jen vypovídá o zmaru domácích.
 
Konečné pořadí naší ligy – Professional league:
 
  1. THE REDS
  2. GAELLIC WARRIORS
  3. MUNICH RUGBEARS
  4. NACKA SPIDERS
  5. SITTING EAGLES
  6. COLOGNE ALIGATORS
  7. STADE TOULOUSAIN
  8. AMSTERDAM TERMINATORS
  9. BOCHUM ROADRUNNERS
  10. PRAGUE ROBOTS
Vrcholem turnaje BBT je samozřejmě Champions league, kterou poprvé v historii vyhrál tým European Giants (výběr Evropy – J. Robets, M. Wahlberg, R. Suter, O. Picht, L. Diener, L. Bundeners, L. Mertens), a sesadil tak z trůnu The Rebels (Německo). Skvěle zahráli turnaj Flying Wheels (reprezentace Rakouska), kteří obsadili konečné 3. místo.
 
Více na oficiálních stránkách turnaje - http://bernd-best-turnier.de/html/Homepage.97.0.html
 
David Lukeš, www.crsv.cz 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting