Úvodní stránka Basketbal Vozíčkáři v Pardubicích si budou moct zahrát basketbal!
Vozíčkáři v Pardubicích si budou moct zahrát basketbal! PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 12 Duben 2010 18:35
Aktivně založení vozíčkáři mají ve východních Čechách šanci zkusit si nový sport: basketbal. Ten se zatím rozvíjí na Moravě a v Praze, kde svádějí vyrovnané souboje tři týmy zkušených hráčů. V Pardubicích se dosud lidé s tělesným postižením mohli věnovat hlavně atletice či stolnímu tenisu a v Kolíně hrají sledge hokej.

Nabídku vyzkoušet si košíkovou na vozíku připravil Jaroslav Menc, dlouholetý trenér dívčích týmů BK Studánka Pardubice. „Můj kamarád utrpěl loni úraz a skončil na vozíku. Byl to náruživý sportovec, hodně lyžoval, jezdil na kole, hrál fotbal. A tak jsme spolu hledali sport, kterému by se nyní mohl věnovat,“ vysvětluje Menc prvotní impuls.
 
Záměr dostal letos v zimě konkrétní podobu. „Hledáme zájemce starší 15 let, muže i ženy. Důležitá je chuť sportovat, přihlásit se můžou naprostí začátečníci! Od září chceme trénovat v tělocvičně jedné základní školy, která je bezbariérová,“ shrnuje 35letý muž vše podstatné. Tréninky se budou konat pod záštitou zmíněného basketbalového klubu jednou týdně a budou maximálně dvouhodinové. Metodickou pomoc přislíbil zástupce vozíčkářského týmu Hobit Brno.
 
„Zatím se nám ozvali dva vozíčkáři z Pardubic a dva z Hradce Králové, což je málo. Rád budu trénovat i deset či patnáct lidí najednou,“ říká Jaroslav Menc. A s úsměvem dodává, že zpočátku půjde hlavně o to, aby si vozíčkáři protáhli tělo a pořádně se zapotili. Základy basketbalu si totiž můžou osvojit i na běžném mechanickém vozíku, zatímco k prestižnímu zápasu už je nutný speciálně uzpůsobený, poměrně drahý vozík.
 
Pokud si chcete v Pardubicích zkusit basketbal na vozíku, zavolejte na telefon 602 419 411 nebo pošlete e-mail na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
 
Miloš Pelikán
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting