Úvodní stránka Basketbal Poslední rakouská mise v této sezóně splněna – 5. místo obhájeno
Poslední rakouská mise v této sezóně splněna – 5. místo obhájeno PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 14 Duben 2010 09:58
I když jsme po základní části rakouské vozíčkářské ligy skončili na třetím místě, tak na základě pravidel, přijatých před začátkem soutěže, že se družstvo z České republiky může umístit nejlépe na 5. místě, jsme o tomto deštivém víkendu vyrazili do Frohnleitnu obhájit v play-off páté místo. Vlivem nemocí a sportovních povinností jsme se opět nesešli v kompletní sestavě, a tak na jih Rakouska vyrazilo v nedělních brzkých ranních hodinách pouze šest statečných. Výpravu ještě doplnila bývalá trenérka a štáb z ČT 4, takže brzy o nás uvidíte pořad v BasketMánii, Time outu a také květnovém Paralympijském magazínu.

TJ Meta Praha – Hobit Brno  59 : 49 (10:12, 19:10, 18:11, 12:16)
První zápas po dlouhé cestě, soupeř poznamenán zraněními a nemocí více než naše družstvo, takže měl k dispozici jen pět hráčů, kteří se bodově nevešli do hracího koeficientu 14,5 bodu.

Jejich součet činil bodů 17 (po vzájemné dohodě jsme souhlasili s odehráním zápasu), to vše ovlivnilo, že se jednalo o bitvu, která příliš basketbalové krásy nenabídla. Brno uplatňovalo po celý zápas důslednou presinkovou obranu, se kterou jsme se ze začátku poměrně složitě vyrovnávali a to zejména v první čtvrtině. Postupně se náš herní projev zlepšoval a od poloviny zápasu nebylo o výsledku pochyb.   
Střelci: Hartig L. 35, Šperk 8, Scharf  6, Břízek 6, Hartig P. 4.
 
Carinthian Broncos – TJ Meta Praha 39 : 64 (11 : 17, 9 : 18, 16 : 13, 3 :16)
K zápasu o konečné páté místo jsme nastoupili proti překvapivému vítězi druhého semifinále. Od začátku jsme soupeře ničili rychlými protiútoky, které úspěšně zakončoval Míra Šperk. Kvalitní výkon všech hráčů pokračoval i ve zbývajícím průběhu zápasu, a tak se podařilo nahradit i výpadek bodů Lukáše Hartiga, který kvůli drobnému zranění odehrál jen pár minut. V tomto zápase bodově exceloval Míra Šperk, který svůj výkon okořenil opět úspěšnou trojkou v závěru zápasu.
Střelci: Šperk 28, Hartig P. 11, Hartig L. 10, Břízek 7, Scharf  4, Sýkora 4
 
Konečné pořadí ligy: 
1)      Conveen Sitting Bulls
2)      Flink Stones
3)      ABSV LoFric Dolphins Wien
4)      RSV Basket Salzburg 2
5)      TJ Meta Praha
6)      Carinthian Broncos
7)      RSC Tirol
8)      Hobit Brno
 
Pavel Hartig
TJ Meta Praha – www.metabasket.cz
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting