Úvodní stránka Stolní tenis Výborné představení českých stolních tenistů na vozíku na Slovensku
Výborné představení českých stolních tenistů na vozíku na Slovensku PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 30 Duben 2010 10:56
Na Mezinárodní turnaj v Piešťanech jsme vyrazili v obvyklé sestavě, René Tauš, Jirka Suchánek a Jarda Hadrava v doprovodu kouče Milana Jaška. První den se hrála soutěž Open, podle nového systému se zápasy hrály jen na 2 sety. Jarda s Jirkou vypadli v prvnim kole, René postoupil přes Němce Smitbergera, Francouze Duranda a Thomase až do finále, kde prohrál hladce s Norem Urhaugem. Ve čtvrtek začala soutěž jednotlivců. Zde se nám dařilo výborně. Jirka Suchánek nejdřív potrápil H. Ruepa, pak porazil nového hráče ze Srbska, když po výborném začátku při stavu 2:0 a 10:5 nepochopitelně znervózněl, a zápas se tak dostal až do pátého setu, který nakonec i s notnou dávkou štěstí získal  Jirka pro sebe. Rozjetý Jiří potom v boji o postup přehrál světovou čtyřku Rosťu Revuckého. V boji o postup mezi 4 pak nestačil na Ludrovského. I tak je to  skvělý výkon a předvedenou hrou si zasloužil respekt soupeřů.

Jarda Hadrava porazil paralympijského medailistu ze Španělska Pinase a postoupil mezi posledních osm. Zde porazil mladého Švéda Ohrgrena. V semifinále se střetl s Němcem Schmitbergerem. Němec zahrál výborně a Jardovi nezbylo než se pokusit v boji o třetí místo porazit Rakušana Kramingera. Na jeho výborné podání nenašel po celý zápas recept, a tak z toho bylo 4. místo. V tak silné konkurenci je to výborný výsledek.

René Tauš předvedl výborný výkon už ve skupině, kde oplatil porážku z Openu Norovi Urhaugovi a hladce přehrál Francouze Airu. V semifinále nedokázal navázat na dopolední výkony a prohrál s Němcem Cetinem. O 3. místo pak celkem jasně přehrál Duranda.

Soutěž družstev jsme začali dobře, v obou kategoriích jsme s přehledem postoupili do semifinále. Další kola už ale byla nad naše síly. Za zmínku v soutěži družstev stojí vítězství Jirky nad Francouzem Bourym, světovou dvojkou, a další vítězství Reného nad Norem Urhaugem. Výsledky je možné najít na stránkách www.so-tabletennis.com nebo www.ipttc.org.
(rt)

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting