Úvodní stránka Boccia Další stříbro do sbírky a poslední ostrý start před MS v boccie
Další stříbro do sbírky a poslední ostrý start před MS v boccie PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 09 Květen 2010 16:33
Česká minivýprava se vrátila úspěšně z mezinárodního turnaje v boccie, který proběhl v anglickém Wiganu. Pár kategorie BC4 ve složení Radek Procházka a Leoš Lacina (oba z TJ Léčebna Košumberk) se umístil na druhém místě. Boccia je paralympijská úprava petanque pro těžce postižené vozíčkáře. V kvalitně obsazené soutěži se Češi utkali s pěti dalšími páry. Los jim do prvního zápasu určil velmi těžkého soupeře – domácí reprezentační výběr Velké Británie, který je úřadujícím mistrem Evropy v soutěži párů. „Dostali jsme 6:0. První zápas po dlouhé cestě. Únava, k tomu jsme byli nerozehraní a chvíli trvalo, než jsme si zvykli na povrch,“ uvedl Radek Procházka, kapitán českého páru a mistr Evropy 2009 v jednotlivcích a držitel bronzu z paralympiády v Pekingu 2008 (v soutěži párů).

V následujících zápasech porazili favorizované Portugalce (1. místo ve světovém žebříčku) a Slovensko (8. místo ve světovém žebříčku). S lokálními výběry Anglie a Walesu si už poradili hladce, přesto k výhře něco chybělo. „Vítězství nám uniklo jen o pár bodů,“ sdělil Leoš Lacina. „Všichni medailisté měli po jedné prohře, ale horší skóre nás zařadilo až za Brity. S Radkem jsme již v únoru startovali na turnaji v Holandsku a i tam jsme skončili druzí,“ pokračoval Lacina.

„Celý tento rok je ve znamení přípravy na mistrovství světa, které se uskuteční v červnu v Lisabonu,“ doplnil Jaroslav Hantl, manažer TJ Léčebna Košumberk. „Výsledek a získané body na šampionátu rozhodujícím způsobem ovlivní možnost znovu reprezentovat na paralympiádě 2012 v Londýně, kde bude startovat pouze 8 nejlepších párů světa,“ zakončil Hantl.
 
(jh)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting