Úvodní stránka Stolní tenis Bronzový turnaj stolních tenistů na vozíku
Bronzový turnaj stolních tenistů na vozíku PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 12 Květen 2010 11:18
Nejlépe obsazený mezinárodní turnaj na „starém“ kontinentě se uskutečnil opět ve slovinském Lašku. Naše tradiční sestava René Tauš, Jiří Suchánek a Jarda Hadrava přijela po vlastní ose do lázeňského města nedaleko Celje ve večerních hodinách. Ve středu ráno již na nás čekala soutěž Open. Svého prvního vítězství v této soutěži dosáhl Jiří Suchánek nad velmi dobrým hráčem z Polska Nalepkou. Do druhého kola se snadno dostal i Jarda Hadrava, zde byl ale nad jeho síly výborný hráč z Egypta. A tak jako tradičně náš prapor držel nejdéle René Tauš, v zápase o třetí místo porazil Francouze Duranda.

V soutěži jednotlivců opět bodoval pouze René Tauš, když vyhrál velmi těžkou skupinu (Cetin, Robertson, Djurašinovič). Ve čtvrtfinále si hladce poradil s Korejcem Chang Jungem. Výborný výkon předvedl i v semifinále proti Tommy Urhaugovi, o těsné prohře 10:12 v pátém setu rozhodlo nechytatelné prasátko Nora. Svoji druhou bronzovou medaili získal René přesvědčivým vítězstvím 3:0 nad Egypťanem Hefnym.

Jiřímu Suchánkovi přidělil los do skupiny těžké soupeře patřící ve skupině postižení TT2 ke světové špičce – Rakušana Ruepa a Francouze Molliense, oba byli nad jeho síly a ze skupiny nepostoupil. Nedařilo se ani Jardovi Hadravovi, který se ve skupině utkal se stálicí Rakušanem Dollmannem a Korejcem Seok Kimem (v openu o den dříve přešel do čtvrtfinále přes velká esa Němce Cetina a Francouze Martina). Hadrava oba zápasy prohrál 1:3.

Kopec smůly jsme si vybrali v soutěži družstev v TT5, přestože jsme dokázali poprvé za 3 roky porazit silné Němce (Cetin, Kober, Burkhardt), vinou zaváhání v prvním zápase s papírově slabším soupeřem jsme nepostoupili ze skupiny o jediný set. Jiří Suchánek se svým partnerem Martinem Ludrovským ze Slovenska v TT2 postoupili ze skupiny z druhého místa do čtvrtfinále. Zde ale již nestačili na výborného hráče z Koreje Mook Kima a Rusa Poddoubnyho.