Úvodní stránka Boccia Na mistrovství světa v boccie skončila soutěž družstev - bez výraznějších českých úspěchů
Na mistrovství světa v boccie skončila soutěž družstev - bez výraznějších českých úspěchů PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pátek, 04 Červen 2010 16:05
Nejdále se v Lisabonu dostala trojice Radek Procházka, Leoš Lacina a Simona Kadlecová v kategorii BC 4 (vozíčkáři nespastici). České družstvo skončilo až ve čtvrtfinále, když nedokázalo porazit Hong Kong a prohrálo 0:7. V konečném pořadí pak český tým obsadil 7. místo vinou téměř nejhoršího celkového skóre mezi prvními osmi (hůř na tom bylo jen Thajsko). Již dříve dohrál tým BC 3, který obsadil konečné 18. místo ze 24 družstev. Těžko se výsledku divit, pokud zohledníme také personální zemětřesení mezi nepostiženými spoluhráči těchto nejvíce handicapovaných boccistů (hrají s rampičkami) krátce před světovým šampionátem. Družstvo BC 1 - 2 (BC 2 spasticky postižení hráči bez asistence, BC 1 spasticky postižení hráči s asistentem pro podávání míčků) zkrachovalo v osmifinále, kde podlehlo Thajsku. Od zítřka se hraje soutěž jednotlivců, ve které se tentokrát, oproti dřívějšku, kdy se sportovci kvalifikovali pouze ze soutěž družstev, dá hrát o postup na letní paralympijské hry v Londýně 2012. Průběžné výsledky sledujete na www.boccia2010.clipsoft.pt, informace z jednotlivých hracích dnů na http://www.spastic.cz/cz/boccia/aktuality.php.  (at)