Úvodní stránka Basketbal Český pohár – úspěšná tečka za vydařenou sezónou
Český pohár – úspěšná tečka za vydařenou sezónou PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 30 Červen 2010 17:42
V sobotu 26. června se v Brně uskutečnil Český pohár, který je výjimečný tím, že týmy hrají se svými původními hráči, kteří během sezóny působí ve špičkových zahraničních klubech. Toto pro nás bohužel neplatilo, protože naše zahraniční akvizice Petr Tuček, který úspěšně působí v Galatasaray Istambul v turecké lize nestihl včas přiletět, a tak jsme zůstali jediným „neposíleným“ týmem. Jak již se stalo během této sezóny ustáleným zvykem, nemoci, zranění a další povinnosti zúžily složení našeho družstva na pět statečných, kteří se sešli na jihu Moravy.


SK HOBIT Brno : TJ Meta Praha 34 :66 (8:17, 10:14, 8:19, 8:16)

Ihned v prvním zápase přišlo veliké překvapení. Výborný kolektivní výkon našeho družstva, které bez zahraničních posil a jakékoli možnosti střídání, přehrálo rozdílem třídy loňského vítěze Českého poháru. Takřka bezchybná obrana, která soupeři téměř nic nedovolila a množství pohledných útočných akcí.

Body : Hartig L. 38, Šperk M. 12, Hartig P. 10, Břízek M. 4, Sýkora Z. 2


TJ Meta Praha : BKV Frýdek Místek 51 : 58 (12 :14, 13:11, 13:13, 20 :13)

K druhému zápasu jsme nastupovali dvacet minut po skončení prvního a zde se projevil úzký kádr našeho družstva. Celý zápas jsme hráli vyrovnanou partii s družstvem Frýdku, které bylo výborně dirigované nestárnoucím Rosťou Pohlmannem, v závěru nám ale došly síly. Přestali jsme proměňovat jasné střelecké pokusy a šestky. Soupeř nás nakonec přehrál z rychlých protiútoků.

Body : Hartig L. 25, Šperk M. 10, Hartig P. 8, Břízek M. 6, Sýkora Z. 2


V posledním zápase dokázalo družstvo SK HOBIT Brno prorazit BKV Frýdek Místek o pět bodů a tento výsledek znamenal, že jsem se stali po několika letech vítězi Českého poháru. Zázračné ukončení úspěšné sezóny.

Blahopřeji všem zúčastněným hráčům, reprezentantům přeji úspěšnou účast na mistrovství Evropy skupiny B v září v Brně a všem přeju příjemné prožití léta.

Pavel Hartig
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting