Úvodní stránka Zahraniční okénko Nizozemský triumf ve Wimbledonu
Nizozemský triumf ve Wimbledonu PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 05 Červenec 2010 19:22
Že na letošním ročníku Wimbledonu vyhrál mužskou soutěž Rafael Nadal a ve finále zvítězil nad Tomášem Berdychem, ví asi každý. Těžší otázka pro drtivou většinu sportovních fanoušků by nepochybně byla, kdo vyhrál čtyřhru vozíčkářů a vozíčkářek. Holanďan Robin Ammerlaan triumfoval na nejznámějším tenisovém turnaji světa už potřetí v kariéře, tentokrát ale s novým partnerem - Švédem Stefanem Olssonem, kterého jsme měli možnost několikrát vidět na turnaji Prague Open. Nejvýše nasazeného Francouze Houdeta a Japonce Kuniedu porazili ve finále soutěže, jež se konala od 2. do 4. července, 6:4 a 7:6.

"Zjistili jsme, že vyhráváme většinu míčů, pokud se přesuneme na síť, takže jsme se to snažili dělat co nejčastěji," vysvětloval podle www.paralympic.org Ammerlaan a dodal: "Je skvělé být potřetí wimbledonským šampiónem a myslím, že jsem svými zkušenostmi Stefanovi, který tu je teprve podruhé, hodně pomohl."

Ve finále žen naopak nedošlo k žádnému překvapení. Nejlepší tenistka na vozíku na světě Nizozemka Esther Vergeerová zvítězila se svou partnerkou a reprezentační kolegyní Sharon Walravenovou nad australsko-britskou dvojicí Daniela di Torová a Lucy Shukerová 6:2 a 6:3. Vergeerovou a Walravenovou dovedla k obhajobě titulu i změna, kterou udělaly oproti turnaji na kurtech Rolland Garros, kde byla sice Vergeerová první ve dvouhře, ale v deblu skončily až na druhé pozici. "Hrála jsem napravo a Sharon nalevo a na rozdíl od Paříže jsme se vůbec nemusely namáhat s tím, abychom byly včas ve správném postavení. Bylo to všechno daleko přirozenější a rozhodně se to vyplatilo," pochvalovala si Esther Vergeerová pro www.paralympic.org.

Alice Tejkalová
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting