Úvodní stránka Zahraniční okénko O vstup na letní paralympiádu usilují další sporty
O vstup na letní paralympiádu usilují další sporty PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 29 Červenec 2010 11:34
DOPLNĚNO Hned sedm sportů usiluje o doplnění ke dvacítce stávajících na letních paralympijských hrách. U jednoho, vinou Španělského paralympijského výboru nechvalně proslulého basketbalu mentálně postižených, se jedná jen o doplnění kategorie, jiné by byly zbrusu nové - badminton, kanoistika, golf, taekwondo, nebo velmi rychle se rozvíjející sport - fotbal na elektrických vozících. Na něj se můžete podívat na řadě videí na Youtube, tady v tom se navíc dozvíte něco o hře jako takové (za upřesnění a tip na videa děkuju Petru Alinovi). Sedmička byla vyzvána k tomu, aby do poloviny července aktualizovala své přihlášky a Mezinárodní výbor jí dá do prosince 2010 vědět, jestli se rozhodl některý z těchto sportů opravdu přidat na současný seznam.

Ten tvoří: atletika, basketbal na vozíku, boccia, cyklistika (dráhová i silniční), fotbal spastiků, fotbal zrakově handicapovaných, gólbal, jachting, jezdectví, judo, lukostřelba, plavání, ragby na vozíku, stolní tenis, střelba, šerm na vozíku, tenis na vozíku, veslování, volejbal sedících a vzpírání.  

Pokud paralympijský výbor některý ze sportů vybere, bude podle informací na www.paralympic.com poprvé oficiálně v programu na hrách v Riu de Janeiru od 7. do 18. září 2016.

Alice Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting