Úvodní stránka Plavání Běla Hlaváčková byla na znakařské padesátce poprvé od roku 2002 poražena, má stříbro, stejně jako Arnošt Petráček
Běla Hlaváčková byla na znakařské padesátce poprvé od roku 2002 poražena, má stříbro, stejně jako Arnošt Petráček PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 18 Srpen 2010 14:02
Poprvé od mistrovství světa v Mar del Plata se musela paralympijská vítězka z Atén i Pekingu Běla Hlaváčková-Třebínová před někým sklonit na trati 50 m znak. Navíc přišla i o světový rekord, který vytvořila právě na světovém šampionátu v roce 2002. Její přemožitelkou na mistrovství světa v Eindhovenu byla stejně jako na volné padesátce Ukrajinka Natalia Prologajevová. Její vítězný čas a zároveň nové světové maximum má hodnotu 38,68 setin sekundy. Hlaváčková za ní zaostala o 4,34 sekundy. Arnošt Petráček přidal k titulu mistra světa na 50m motýlek druhé místo ve znakové padesátce, když jen o 84 setin vteřiny zaostal za vítězným Mexičanem Reyesem. Janu Povýšilovi, opět na čtvrtém místě ve stejné kategorii, tedy S4, chybělo na bronz ještě méně - 59 setin sekundy. Jak Povýšil, tak Petráček, postoupili dnes z rozplaveb do večerního finále závodu na 100m volným způsobem, Arnošt Petráček posledním, 8. nejrychlejším časem, Jan Povýšil 4. - 5., dosáhl časomíra mu totiž stejně jako Mexičanovi Gustavu Martinezovi Sanchezovi naměřila 1:30,92. (at)