Úvodní stránka Plavání Další česká medaile z mistrovství světa v plavání - tentokrát pro Jana Povýšila
Další česká medaile z mistrovství světa v plavání - tentokrát pro Jana Povýšila PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová
Sobota, 21 Srpen 2010 10:54
Po sérii nepopulárních bramborových pozic se Jan Povýšil dočkal na mistrovství světa v Eindhovenu cenného kovu. V polohovém závodě na 150 m vybojoval stříbro za držitelem světového rekordu z paralympijských her v Pekingu Novozélanďanem Cameronem Lesliem. V Holandsku byl Leslie rychlejší než Povýšil o 6,70 sekundy, dosáhl výsledného času 2:33,98. Český reprezentant byl po otočce na 50 metrech na třetím místě, ale na stovce už byl druhý a toto umístění udržel až do konce, na rozdíl od Španěla Torrese, který byl druhý po prvním bazénu, ale nakonec skončil až čtvrtý, když ho kromě Povýšila předplaval také Japonec Suzuki. Český tým získal na světovém šampionátu, který dnes končí závody ve volné vodě, celkem 6 medailí, z toho 3 Běla Hlaváčková-Třebínová, 2 Arnošt Petráček (jediný titul mistra světa) a 1 Jan Povýšil. Dvě zbývající závodnice sbíraly zkušenosti na další velké akce. (at)