Úvodní stránka Lukostřelba Mistry republiky v lukostřelbě tělesně handicapovaných jsou Miroslava Černá, Jiří Klich a Milan Smondek
Mistry republiky v lukostřelbě tělesně handicapovaných jsou Miroslava Černá, Jiří Klich a Milan Smondek PDF Tisk Email
sporty - Lukostřelba
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 01 Září 2010 20:57
V neděli 29. srpna 2010 byla ukončena soutěž v lukostřelbě Archery HandiCUP 2010, kterou pořádalo SK Nové Město nad Metují. Celá soutěž se skládala ze čtyř víkendových závodů, počínaje prvním závodem v červnu 2010 a konče tímto víkendem. Ačkoliv název soutěže napovídá, že by se mělo jednat pouze o soutěž handicapovaných sportovců, tak se ale tohoto podniku může zúčastnit jakýkoliv lukostřelec registrovaný v Českém lukostřeleckém svazu (ČLS) s platnou licencí a závody s výsledky jsou zařazeny do kalendáře a žebříčku ČLS. A tak vedle „vozíčkářů“ jsou na startovní čáře i tzv. „zdraví“ sportovci.

Zároveň tento poslední víkendový závod byl vyhlášen jako Mistrovství České republiky 2010 v lukostřelbě tělesně handicapovaných a tak podle výsledků byli vyhlášeni mistři ČR pro rok 2010, ale zde už se jednalo o výsledky pouze handicapovaných sportovců. Celého ročníku Archery HandiCUP 2010 se zúčastnilo celkem 18 lukostřelců převážně z domácího SK Nové Město nad Metují, ale absolvovali zde závody i lukostřelci z jiných oddílů Čech a Moravy. Po ukončení eliminačních rozstřelů proběhlo během nedělního odpoledne za účasti starostky Nového Města nad Metují a vedení klubu vyhlášení výsledků Mistrovství ČR handicapovaných v lukostřelbě 2010.

V kategorii reflexní luk – ženy získala zlatou medaili a titul mistryně ČR Miroslava Černá a druhou ženou ČR se stala Lenka Kuncová, a protože již žádná jiná nesoutěžila, tak třetí místo nebylo vyhlášeno. V kategorii kladkový luk – muži získal první místo a titul mistr ČR Jiří Klich, na druhé příčce se umístil Jaroslav Zelenka a bronzovou medaili získal Vladimír Čáp. V kategorii reflexní luk – muži opět soutěžili pouze dva závodníci a to Milan Smondek, který získal zlatou medaili a titul mistra ČR a druhý skončil Miroslav Špidlen.

Tímto vyhlášením byla ukončena soutěž v lukostřelbě v Novém Městě nad Metují pro rok 2010, ale začátkem října bude ještě provedeno vyhlášení celkového vítěze poháru Archery HandiCUP 2010, který bude určen klíčem podle nejlepších dosažených výsledků jak v závodech Archery HandiCUP, tak ale i některými jinými závody pořádanými pod hlavičkou Českého lukostřeleckého svazu. Pořadatelé děkují všem, kteří se podíleli na přípravě a pořádání těchto závodů a  hlavně všem zúčastněným sportovcům za jejich kvalitně odvedené výkony. Všichni se již těšíme na sezónu 2011, kdy opět budeme pořádat v SK Nové Město nad Metují pohár v lukostřelbě 2011.                              

Petr Kopecký, DiS.
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting