Úvodní stránka Stolní tenis Přípravný turnaj stolních tenistů na vozíku na mistrovství světa vyhrál Slovák Peter Mihálik
Přípravný turnaj stolních tenistů na vozíku na mistrovství světa vyhrál Slovák Peter Mihálik PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 09 Září 2010 07:45
Druhé kolo Středoevropské ligy stolních tenistů na vozíku organizované slovenskou stranou se nakonec opět uskutečnilo v osvědčeném prostředí hodonínské sportovní haly, tentokrát však bez účasti rakouských hráčů. Turnaj začal opět páteční soutěží čtyřher. Celkem osm dvojic se utkalo systémem každý s každým. Bez prohry prošli turnajem René Tauš s Jardou Hadravou, a oplatili tak porážku z prvního kola nejlepším Slovákům Mihálikovi s Meszárošem. Na ty zbyla až třetí příčka vinou prohry s dalším silným slovenským párem Riapoš - Kánová. Za očekáváním bohužel zůstala česká dvojice Glazar, Suchánek, která nestačili ani na v pohodě hrající Trčku s Mrázkem.

Hlavní soutěží však byl sobotní turnaj jednotlivců. Zúčastnilo se ho 16 hráčů, po osmi z Česka a Slovenska. Především na straně Slováků bylo znát, že příprava na říjnové mistrovství světa je již v plném proudu.
Ve skupině A los svedl dohromady největší favority, vítěze prvního kola Reného Tauše a Petera Mihálika. Hodně se očekávalo také od Andreje Meszároše. Meszároš se však stal přes velmi dobré výkony spíš smolařem dne, když ztrácel jeden zápas za druhým v koncovkách pátých setů. Překvapením však byl výkon otrokovického Luboše Trčky, který po dvou letech zaslouženého odpočinku opět všem ukázal, že dokáže potrápit i hráče světové úrovně. Po výhrách nad Meszárošem, Ludrovským a Kadlíkem obsadil třetí příčku ve skupině. V předčasném finále potom Mihálik porazil Tauše, a tím nakročil k celkovému vítězství.
Ve skupině B se sešli převážně hráči s větším postižením kategorie 2 a 3. Toho nejlépe využil František Glazar a bez prohry skupinu vyhrál. Na špatnou koncovku doplatil Jarda Hadrava, když prohrál v pátém setu s Glazarem i Revuckým. V rozhodujícím zápase o postup do finálové skupiny s Riapošem (1:3) ztratil všechny tři sety o dva míčky. Díky výhře nad Alenou Kánovou a lepšímu poměru setů si zajistil alespoň třetí místo ve skupině.
Výborný stolní tenis přinesly i finálové skupiny, kde se přece jen projevily i rozdíly v postižení. Postupující ze skupiny A – Tauš (TT5) a Mihálik (TT4) své soupeře Glazara (TT3) a Riapoše (TT2) přehráli, a obsadili tak první (Mihálik) a druhou příčku – Tauš. Třetí pozici si vítězstvím ve skupině nad Riapošem vybojoval František Glazar.
Ve skupině o páté až osmé místo získal cenný skalp Luboš Trčka vítězstvím nad Alenou Kánovou. V souboji o pátou příčku potom porazil Hadrava Trčku v pátém setu o dva míčky. Svoji premiéru na mezinárodním turnaji si odbyl Jan Mrázek z SKV Praha a jeho celkové desáté místo je velice dobrým výsledkem.
Celý turnaj proběhl bez problémů především díky výborné práci pořádajícího oddílu SKST ČSAD Hodonín. Náš dík patří i skvělým sběračům, kteří poctivě vydrželi sbírat míčky po celou dobu turnaje.
(jh)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting