Úvodní stránka Boccia OZP Cup v boccie zná vítěze I. ligy
OZP Cup v boccie zná vítěze I. ligy PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Daniel Pavlis
Neděle, 24 Říjen 2010 12:25

Poslední 4. kolo OZP Cupuv boccie, které se odehrálo v termínu 15. - 17. října v Brně, rozhodlo o vítězích jednotlivých kategorií v I. lize. Skupinu BC1 ovládla suverénním způsobem Kateřina Cuřínová z Jedličkova ústavu, v kategorii BC2 pak nenašel přemožitele její klubový kolega František Serbus. Čtyři a půl bodu rozhodlo o výhře Vladislavy Milkové z Brna (BC3) a triumf v kategorii BC4 slaví Radek Procházka před svými reprezentačními parťáky Simonou Kadlecovou a Leošem Lacinou.

Procházka a Milková dokázali své postavení potvrdit vítězstvím i v posledním 4. kole v Brně. Milková si ve skupině poradila s oběma soupeři, v semifinále deklasovala Lucii Petrementovou 11:0 a ve finále si poradila i s druhým mužem celkového pořadí kategorie BC3 Radovanem Křenkem, kterého porazila 4:1.

Radek Procházka zažil podobný turnaj, o vítězství ale musel bojovat až v tie-breaku. S reprezentačním parťákem Leošem Lacinou sehrál vyrovnané finále a za stavu 2:2 rozhodovala až extra směna, ve které uhrál bod navíc Procházka.

V kategorii BC2 se podařilo Martinu Fajkusovi přehrát ve finále celkového vítěze OZP Cupu Františka Serbuse 8:3. V turnaji ztratil jediný zápas s Jakubem Froňkem v základní skupině, ve vyřazovací fázi už ale nezaváhal a v Brně ovládl svou kategorii. Celkově skončil v I. lize třetí.

Ani v kategorii BC1 se v Brně z výhry neradovala celková vítězka Kateřina Cuřínová. V semifinále podlehla pozdějšímu vítězi Ivoši Smolíkovi 3:5. Boccista z Valašského Meziříčí pak ve finále porazil Michala Pospíšila 3:1 a v turnaji triumfoval přesto, že ve skupině jeden zápas prohrál a v semifinále musel o svém postupu rozhodovat až v tie-breaku.