Úvodní stránka Florbal Florbalisté Ostravy nastříleli ve II. ligovém kole 35 gólů a suverénně vedou tabulku
Florbalisté Ostravy nastříleli ve II. ligovém kole 35 gólů a suverénně vedou tabulku PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Daniel Pavlis   
Pondělí, 01 Listopad 2010 13:33
 
altFlorbalová Fortuna liga vozíčkářů má za sebou druhé pokračování letošního ročníku. V Nové Pace kralovala ve dnech 28. – 29. 10. Ostrava, která zatím neprohrála jediný zápas. Ve druhém kole navíc nastřílela v pěti utkáních 35 branek a jen jednou inkasovala. FBC ABAK Remedicum Ostrava tak s přehledem vede ligovou tabulku s plným bodovým ziskem 24 bodů ze dvou odehraných turnajů. Druhý skončil v Nové Pace SKV Praha ComAp Team, třetí byl klub Basset MUS Most. Jednu výhru si připsali pořadatelé z KAMAT Teamu Janské Lázně, bez bodu zůstali ve druhém kole hráči plzeňského Meteoru. 
 
Plzeň doplatila na značně oslabenou sestavu, ve které chyběli oba golmani a nejproduktivnější ligový hráč po prvním kole Zdeněk Krupička. „Jeden golman odjel na kemp curlingu, druhý má zdravotní problémy. Zdeněk Krupička je na soustředění v Itálii se sledgehokejovou reprezentací. Samozřejmě že to je pro nás citelná ztráta, když to šlo, snažili jsme se hrát na 0:0,“ přiznal po prvním hracím dnu jediný plzeňský střelec Jan Hamák. Meteor utrpěl nejvyšší prohru s Ostravou, která byla naopak kompletní a jak se ukázalo také v plné síle. Ostravský tým po vítězství v prvním kole kraloval i druhému letošnímu turnaji, navíc s úctyhodným skóre 35:1. „Máme výborného trenéra, který trénuje i reprezentaci. Je to skvělý kouč, který nás hodně učí,“ komentoval úspěchy Tomáš Ležoň, s pěti zásahy nejlepší střelec Ostravy během prvního dne. Dvě třetiny všech gólů ale nastřílel ostravský tým až druhý den, v posledním zápase proti oslabené Plzni, kterou rozstřílel 21:0.
 
Povedený turnaj odehrál také SKV Praha ComAp Team, který podlehl jen celkovým vítězům z Ostravy 0:5. Pak ale čtyřikrát zvítězil a stejně jako v prvním kole obsadil druhou příčku. V celkové tabulce patří Pražanům s 18 body druhé místo právě za suverénní Ostravou. „Ostrava má dobrý systém, špatně se proti ní hraje. Zvlášť když vám dají tři rychlé góly, jako se jim to povedlo proti nám. Pak se to špatně dohání a tým nešlape v takovém tempu, jak by měl,“ vrátil se k jediné turnajové prohře pražský obránce Jan Rajznover.
 
Stejné umístění z prvního kola zopakoval v Nové Pace také tým Mostu, který skončil po dvou výhrách a dvou porážkách třetí. Pořadatelský klub KAMAT Team Janské Lázně obsadil čtvrtou příčku za vítězství nad Plzní 11:2. V jediném zápase zaznamenali hattrick hned tři hráči: Richard Fiedler, Kateřina Grusová a Petr Alina, který se trefil dokonce čtyřikrát. „My tady neměli svoji podporu Míru Šperka a hlavně jsme se nemohli prosadit. Třeba proti Praze jsme měli šancí dost, nastřelili jsme tyčky… Chybělo prostě trochu štěstí,“ komentovala výkon pořadatelského týmu Kateřina Grusová.
 
Daniel Pavlis
 
Výsledky 2. kola Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy:
 
SKV Praha ComAp Team - FBC ABAK Remedicum Ostrava       0 : 5 (0:3, 0:1, 0:1)
KAMAT TEAM Janské Lázně - SKH METEOR Plzeň                     11 : 2 (4:1, 5:0, 2:1)
FBC ABAK Remedicum Ostrava - BASSET MUS Most                  5 : 1 (0:0, 3:0, 2:1)
SKV Praha ComAp Team - KAMAT TEAM Janské Lázně              4 : 1 (2:0, 2:0, 0:1)
BASSET MUS Most - SKH METEOR Plzeň                                       5 : 0 (0:0, 0:0, 5:0)
SKV Praha ComAp Team  - BASSET MUS Most                             4 : 1 (1:0, 2:1, 1:0)
FBC ABAK Remedicum Ostrava - KAMAT TEAM Janské Lázně   4 : 0 (1:0 0:0, 3:0)
SKV Praha ComAp Team - SKH METEOR Plzeň                            8 : 3 (3:0, 1:2, 4:1)
BASSET MUS Most - KAMAT TEAM Janské Lázně                          2 : 1 (0:0 1:1, 0:0, 1:0 pr.)
FBC ABAK Remedicum Ostrava - SKH METEOR Plzeň              21 : 0 (5:0, 8:0, 8:0)
 
 
Tabulka Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy po 2 kolech:
 
1. FBC ABAK Remedicum Ostrava            24 bodů
2. SKV Praha ComAp Team                       18 b
3. Basset MUS Most                                     12 b
4. KAMAT Team Janské Lázně                    3 b
5. SKH METEOR Plzeň                                  3 b

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting