Úvodní stránka Stolní tenis Čeští stolní tenisté vezou z mistrovství světa tři medaile
Čeští stolní tenisté vezou z mistrovství světa tři medaile PDF Tisk Email
sporty - Stolní tenis
Redakce: Daniel Pavlis
Středa, 03 Listopad 2010 00:00
altV úterý skončil světový šampionát stolních tenistů v korejském městě Kwangdžu, kde čeští reprezentanti vybojovali tři medaile. O dvě z nich se postaral Ivan Karabec, který bral bronz ve dvouhře stojících bez rozdílu kategorie (OPEN) a stříbro přidal ve své třídě 10. Stříbrná byla také česká dvojice Daniel Horut - Zbyněk Lambert v soutěži družstev kategorií 6 a 7. Českou republiku na mistrovství světa, které se konalo od 27. října do 2. listopadu, reprezentovalo celkem sedm mužů.

Nejúspěšnějším z české výpravy byl paralympijský vítěz ze Sydney Ivan Karabec. V Koreji nastoupil ke třem soutěžím a ze dvou z nich veze domů medaili. Nedařilo se mu jen v družstvech, kde hrál společně s Jaroslavem Cieslarem. Česká dvojice v prvním zápase porazila Maďary, ve čtvrtfinále ale narazila na těžkého soupeře z Číny, který byl nad jejich síly.

V individuálních soutěžích už ale Karabec uspěl: bronzovou medaili vybojoval hned první den v soutěži stojících OPEN (bez rozdílu kategorie). Český reprezentant bojoval v turnajovém pavouku se třemi Číňany, nestačil jen na jediného: Ma Lin přehrál Karabce v semifinále 3:2. Na jeho krajana Ge Yanga už český hráč v boji o bronz vyzrál a postaral se tak o první medaili české výpravy na mistrovství.

Druhý cenný kov přidal hráč extraligového Havířova ve své třídě 10, kde našel jediného přemožitele: Ge Yang vrátil ve finále Karabcovi porážku z boje o bronz v soutěži OPEN a po výhře 3:0 slavil titul světového šampiona. Ivan Karabec byl po pěti výhrách a jediné finálové prohře stříbrný.

Medaili stejné hodnoty vybojovali v Koreji také Daniel Horut se Zbyňkem Lambertem, kteří byli stříbrní v soutěži družstev tříd 6 a 7. Postupně si poradili s Belgičany a Francouzi, v semifinále porazili také německou dvojici Wollmert-Rau, která proti českému páru uhrála jediný bod. Vítězná cesta turnajem skončila až ve finále. Španělé Valera s Moralesem porazili Horuta s Lambertem 3:1, když jediný bod uhrál ve dvouhře proti Moralesovi Daniel Horut.
Stříbro české dvojice je obrovským úspěchem, zvlášť poté, co bez medaile skončili favorizovanější družstva Karabec-Cieslar a Tauš-Hadrava. Oba páry ukončily svou pouť na mistrovství světa ve čtvrtfinále a skončily na 5. – 8. místě.