Úvodní stránka Lukostřelba David Drahonínský v prvním halovém závodě v lukostřelbě nezaváhal a vyhrál
David Drahonínský v prvním halovém závodě v lukostřelbě nezaváhal a vyhrál PDF Tisk Email
sporty - Lukostřelba
Redakce: Daniel Pavlis
Úterý, 23 Listopad 2010 22:38
altParalympijský vítěz a letošní vicemistr Evropy v lukostřelbě David Drahonínský vyhrál v kategorii elite soutěž s kladkovým lukem v prvním halovém závodě. V sobotu 20. listopadu nastřílel v Brně z osmnáctimetrové vzdálenosti celkem 557 bodů a sedmnáctkrát trefil střed. V závodech, které pořádal Sportovní klub Kociánka Brno, byl český reprezentant třídy ARW1 o pět bodů lepší než další člen českého lukostřeleckého týmu Leoš Bartoš. Drahonínský tak svého soupeře třídy ARW2 dokázal porazit stejně jako na zářijovém mistrovství republiky v terčové lukostřelbě spastiků. V kategorii elite reflexní luk zvítězil Václav Košťál s 519 body před klubovou kolegyní z teplické Noly Nikolou Strakošovou. Kategorii starndard ovládla Zdeňka Plšková a mezi začátečníky byl nejlepší Lukáš Hlava. Mezi družstvy pak slavila vítězství Nola Teplice před Sportovním klubem Jedličkova ústavu a Spastic sport Praha (výsledky obou pražských klubů byl počítán dohromady).