Úvodní stránka Ragby Hartmann Rugbymania 2010 zná po třech dnech vítěze: The Rebels triumfovali bez jediné porážky
Hartmann Rugbymania 2010 zná po třech dnech vítěze: The Rebels triumfovali bez jediné porážky PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Daniel Pavlis
Pondělí, 29 Listopad 2010 14:58

altRebelové, kteří přicestovali na 12. ročník Rugbymanie z Německa, ovládli druhý největší evropský turnaj v ragby na vozíku bez jediného zaváhání. Ve Sportovním centru v Nymburce nejdřív vyhráli základní skupinu, v semifinále si poradili s Rugby Rats a ve finále porazili podruhé na turnaji tým Flemisch Lions – stejně jako ve skupině o jediný gól. Bronzoví byli Europeans Giants, loňští vítězové. Český tým Prague Robots skončil letos až devátý. Celkem se turnaje účastnilo deset týmů z devíti evropských zemí.

Poprvé se na Rugbymanii představil tým z Francie. Les Mousquetaires obsadili sedmou příčku, přesto si start na turnaji velmi pochvalovali. „Je to skvělý turnaj, který má hodně vysokou úroveň. Uspět tady je těžké, udělali jsme pro to maximum. Po třech dnech jsme hodně unavení,“ shrnul zkušenosti prvního francouzského celku na Rugbymanii Nicolas Courtault. Mušketýři změřili síly i s jediným českým účastníkem, pražskými Roboty, které v základní skupině porazili o jediný gól 59:58. „Mají výborný tým, hodně rychlé hráče. Navíc dokáží podržet míč. Zápas proti nim byl pro nás hodně přínosný,“ pochválil české ragby Courtault.

Roboti ale nebyli s devátým místem příliš spokojeni. K lepšímu umístění by potřebovali víc štěstí – dva zápasy ve skupině ztratili o jediný gól. „Skupina byla vyrovnaná, ty dva zápasy jsme prohráli v posledních vteřinách. Bohužel jsme je nedokázali dotáhnout do prodloužení,“ litoval Petr Oppenauer. Roboti nakonec na turnaji vyhráli dvě utkání, ve třech byli poraženi.

Hodně zajímavý a vyrovnaný byl souboj o páté místo mezi britskými Dudes a rakouskými Flying Wheels. Oba týmy měly ve skupině shodnou bilanci čítající dvě výhry a dvě prohry. Ve vzájemném duelu rozhodoval o vítězi jediný gól: Rakušané jich během 32 minut řádné hrací doby zaznamenali 47, Britové 46.

Mnohem jasnější průběh měl zápas o třetí místo, ve kterém na sebe narazili loňští vítězové European Giants s německo-polským výběrem Rugby Rats. Obři už v polovině utkání vedli o 12 bodů a nakonec přehráli své soupeře 62:44. Dokázali se tak prosadit i ve druhém vzájemném zápase na turnaji a 12. ročník Rugbymanie zakončili na třetím místě.

Obrovské drama přichystali na závěr finalisté. Flemish Lions a The Rebels se poprvé střetli už v základní skupině a první vzájemný duel rozhodoval ve prospěch německých Rebelů jediný gól. Stejný rozdíl pak rozhodl i o celkovém vítězi turnaje, navíc až ve druhém prodloužení. Po řádné hrací době svítil na ukazateli skóre stav 46:46 a nerozhodný byl výsledek i po prvních třech nastavených minutách. Až po druhém prodloužení mohli Rebelové slavit celkový triumf – po těsné výhře 51:50. „Bylo to hodně sladké a krásné vítězství! Odehráli jsme nejdřív dobrý zápas ve skupině, který jsme vyhráli také o jediný gól a vyrovnaný boj jsme čekali i ve finále. Cítili jsme se dobře a hráli až do úplného konce. Nepolevili jsme v koncentraci, snažili se. Jak říkám, je to hodně sladké vítězství,“ usmíval se po skončení finálového dramatu Peter Schreiner. „My a Rebelové jsme byli pravděpodobně nejlepšími týmy turnaje a potvrdilo to i finále. Byl to velmi vyrovnaný a těžký zápas. Samozřejmě jsme trochu zklamaní, protože jsme prohráli o jediný gól, ale ne zase tak moc – odehráli jsme tu skvělé zápasy. Já osobně jsem tu popáté a musím říct, že tenhle turnaj je rok od roku lepší a lepší,“ pochvaloval si stříbrný Bob Vanacker.