Úvodní stránka Zajímavosti Cyklista David Vondráček je nejlepším sportovcem České federace Spastic Handicap za letošní rok
Cyklista David Vondráček je nejlepším sportovcem České federace Spastic Handicap za letošní rok PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Daniel Pavlis   
Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 13:50
 
altNa slavnostním vyhlášení v Top Hotelu Praha byla v první prosincový den oznámena jména nejlepších sportovců, trenérů a osobností České federace Spastic Handicap. Králem roku 2010 se stal díky úspěchu na silničním mistrovství světa cyklista David Vondráček, závodící v kategorii T2 na tricyklu. Za jeho úspěchy stojí i bývalý reprezentant Luboš Jirka, který byl oceněn jako nejlepší trenér roku. Druhá a třetí příčka v kategorii nejlepších sportovců patřila lukostřelcům za jejich výkony na evropském šampionátu ve Francii. David Drahonínský má z Vichy stříbrnou medaili, Markéta Sidková pak bronz jako členka úspěšného ženského týmu. Družstvem roku se stali boccisté za své výsledky na mistrovství světa v Portugalsku.
 
 
Nejnáročnější sezonu co do počtu startů na velkých mezinárodních akcích měli nejspíš cyklisté. David Vondráček absolvoval mimo světového šampionátu v kanadském Baie-Comeau, kde skončil bronzový v silničním závodě a čtvrtý v časovce, ještě závody evropského a světového poháru. „Evropský pohár se jel na Slovensku, v Itálii a taky v Čechách na Strahově, světový pohár byl ve Španělsku. Díky bodům z těchto závodů jsem skončil na druhém místě v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI,“ shrnul letošní sezonu nejlepší sportovec České federace Spastic Handicap. „Moc si toho ocenění vážím, je to díky spolupráci s Lubošem Jirkou a díky výsledkům v celé sezoně, hlavně třetímu místu na mistrovství světa,“ připomněl svůj největší úspěch Vondráček.
 
Pro lukostřelce byl hlavním závodem roku šampionát evropský. David Drahonínský se stal nejúspěšnějším členem české výpravy díky stříbrné medaili v kategorii ARW1. „Druhé místo je asi dobré, ale bohužel jen za první byl přímý postup do Londýna, takže mě to trošku mrzí. Ale určitě je to úspěch, ještě nikdy jsem v Evropě druhý nebyl, moje nejlepší umístění byla čtvrtá příčka,“ připomněl své bramborové prokletí Drahonínský.
Třetí nejúspěšnější sportovkyní České federace Spastic Handicap byla Davidova reprezentační kolegyně Markéta Sidková. 23letá lukostřelkyně tvořila spolu s Lenkou Kuncovou a Miroslavou Černou český tým, který přivezl z Vichy bronzové medaile. „Letos to bylo hodně zajímavé. Trápila mě dlouho angína a byl tím ovlivněný i trénink. Naštěstí jsem se s trenérem stihla připravit na mistrovství Evropy… Na to, čím jsem si letos prošla, to dopadlo dobře, i když zklamání v jednotlivcích bylo,“ přiznala 9. žena Evropy v kategorii ARW2.  
 
Daniel Pavlis
 
Přehled ocenění České federace Spastic Handicap za rok 2010
 
Tři nejlepší sportovci:
 
1. David Vondráček (cyklistika)
2. David Drahonínský (lukostřelba)
3. Markéta Sidková (lukostřelba)
 
4. – 10. místo, bez určení pořadí:
 
Jiří Bouška (cyklistika), Leoš Bartoš (lukostřelba), Roman Musil (atletika), Lenka Kadetová (atletika), Eva Berná (atletika), Anežka Vejražková (atletika), Barbora Jeníčková (atletika)
 
Nejlepší sportovci TJ a SK do 23 let:
 
Marek Fröhlich (cyklistika), Marie Folvarská (boccia), David Pštros (atletika), Michaela Charvátová (curling, atletika), Markéta Nevěčná (boccia), Anna Luxová (atletika), František petrák (boccia), Ondřej Havel (atletika), Miroslav Prouza (boccia), Anna Reineltová (dráhové kuželky), Veronika Němečková (atletika)
 
Družstvo roku:
 
Reprezentační družstvo boccistů, tým BC1+BC2 (Kateřina Tuřínová, Martin Fajkus, Michal Kořínek, František Serbus, Ivo Smolík)
 
Nejlepší družstva závěsného kuželníku:
 
1. Slavia Liberec (TJ Slavia, oddíl TPM Liberec)
2. Toucans (SC Obchodní akademie, Janské Lázně)
3. Zelené údolí (TJ Slavia, oddíl TPM Liberec)
 
Atletická liga s OZP:
 
1. TJ ZP Nola Teplice
2. TJ Léčebna Košumberk
3. SC Jedličkova ústavu Praha
 
Trenér roku: Luboš Jirka (cyklistika)
 
Manažer roku: Marián Lačný (SK Jedlička Liberec)
 
Síň slávy: Michal Svoboda (boccia)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting