Úvodní stránka Lyžování Lyžař Oldřich Jelínek obsadil 3. místo v závodě Evropského poháru!
Lyžař Oldřich Jelínek obsadil 3. místo v závodě Evropského poháru! PDF Tisk Email
sporty - Lyžování
Redakce: Daniel Pavlis
Středa, 15 Prosinec 2010 16:08
altTISKOVÁ ZPRÁVA - Handicapovaní lyžaři závodící na monoski, Oldřich Jelínek a Miroslav Šperk, absolvovali o uplynulém víkendu první letošní závody Evropského poháru. Pro české reprezentanty, kteří vstoupili do sezóny výbornými výsledky ve slalomech v  lyžařské hale v Landgraafu (4. místo, dvě pátá a 6. místo), se teprve při EP v Pitztalu jednalo o skutečně ostrý start sezóny. Ten se perfektně vydařil Oldřichu Jelínkovi, který obsadil v závodě superobřího slalomu vynikající 3. místo. Tento výsledek znamená pro závodníka Sportovního klubu vozíčkářů Praha nejen dosavadní nejlepší výsledek kariéry, ale také historicky nejlepší umístění českého lyžaře v kategorii vozíčkářů – monoski. Oldřich Jelínek nechal za svými zády hned několik paralympijských medailistů z Vancouveru, včetně vítěze v této disciplíně Kano Akiry. V závodě zvítězil Brit Skeels-Piggins Talan, Jelínek ztratil 1,5 sekundy.
Celé závody EP provázely velmi obtížné povětrnostní podmínky a přes veškerou snahu pořadatelů byl závod v superobřím slalomu jediný, který se uskutečnil. Závod obřího slalomu byl přesunut na konec týdne do dějiště následujícího podniku Evropského poháru – rakouského Kühtai. Tyto závody Oldřich Jelínek vynechá a bude se již soustředit pouze na přípravu na lednové mistrovství světa, které se uskuteční v italském Sestriére.

V Kühtai bude barvy Sportovního klubu vozíčkářů Praha reprezentovat pouze Miroslav Šperk, pro kterého to budou po zrušených závodech v Pitztale (pro start v závodě superobřího slalomu neměl potřebné body) první závody EP v kariéře. Mirek poté pokračuje s trenérem Tomášem Lisým do Španělska, kde se v La Molině 21. a 22.12. v superobřím slalomu a superkombinaci pokusí nominovat na závody MS.

Velké poděkování našim partnerům a držte nám palce.