Úvodní stránka Lyžování Anička Kulíšková před lyžařským MS: V Sestriére se mi líbí!
Anička Kulíšková před lyžařským MS: V Sestriére se mi líbí! PDF Tisk Email
sporty - Lyžování
Redakce: Daniel Pavlis   
Pondělí, 10 Leden 2011 18:09
altNa stejné trati, na které vybojovala svoji první paralympijskou medaili (ZPH Turín 2006), se zrakově handicapovaná lyžařka Anna Kulíšková pokusí o další úspěch – zisk cenného kovu na světovém šampionátu v Sestriére. Jak ale sama říká, do Itálie si jede zazávodit hlavně pro radost. Po loňském vrcholu v podobě X. zimních paralympijských her ve Vancouveru, na kterých byla bronzová v super G, se totiž se svou trasérkou Michaelou Hubačovou potýká s nedostatkem sponzorů, což je spojené s horšími tréninkovými podmínkami, menším počtem závodních startů a dokonce i absencí trenéra. Přesto chce během mistrovství světa, které startuje již tento týden (15. – 23. 1.), startovat ve všech disciplínách.
 
Jak se těšíte (a jak vzpomínáte) na sjezdovku, kde jste získala první paralympijskou medaili?
Je pravda, že do Sestriére se vracím ráda. Nejen proto, že se mi tu podařilo získat paralympijskou medaili, ale zkrátka se mi tu líbí, dobře lyžuje a závodní trať mi celkem sedí. Bohužel vše je vždycky o aktuálních sněhových podmínkách a počasí, takže doufám, že po téhle stránce to letos vyjde.

 
Jak vypadala vaše příprava na MS? Jakých závodů jste se účastnila a s jakými výsledky?
Letošní sezóna je po té předchozí, paralympijské, o dost chudší. S koncem paralympiády se všechno tak nějak rozplynulo a my nemáme ani trenéra, ani sponzory, takže zase všechno lepíme na koleni sami. Letní přípravu jsem si dělala sama, takže se jednalo spíš o "udržování" než o zlepšování fyzické kondice. Ani se závody to letos není žádná sláva. Byli jsme před Vánoci na Pitztale v Rakousku, kde se jel Evropský pohár. Tedy jel - ze čtyř závodů se kvůli počasí odjel jen jeden, a to v naprosto neregulérních podmínkách. Závod jsem nedokončila.

 
Budete startovat ve všech disciplínách? Na kterou se nejvíc těšíte?
Počítám se startem ve všech disciplínách. Těším se na všechny, jelikož trénink v tyčích byl chabý, takže nemám v podstatě žádné velké ambice a jedu si zazávodit pro radost.
 
Daniel Pavlis
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting