Úvodní stránka Lyžování První česká medaile na lyžařském MS: Anička Kulíšková má zlato ze super-G!
První česká medaile na lyžařském MS: Anička Kulíšková má zlato ze super-G! PDF Tisk Email
sporty - Lyžování
Redakce: Daniel Pavlis   
Úterý, 18 Leden 2011 11:22
alt

Aktualizováno o výsledky Stanislava Losky a Oldřicha Jelínka.

Zrakově handicapovaná lyžařka Anna Kulíšková dokázala, že má sjezdovku v Sestriére ráda a že super-G je její oblíbenou disciplínou! Na stejné trati, na které před čtyřmi lety vybojovala svou první paralympijskou medaili (bronz, ZPH Turín 2006), dnes brala zlato na mistrovtsví světa ve stejné disciplíně, tedy v superobřím slalomu. Dokonale si tak se svou trasérkou Michaelou Hubačovou spravily chuť po nedokončeném nedělním sjezdu. V super-G uspěla Kulíšková i na posledních paralympijských hrách ve Vancouveru, kde v této disciplíně vybojovala jedinou českou medaili bronzové hodnoty.
 

Superobří slalom dnes absolvovali ještě dva Češi: Stanislav Loska a Oldřich Jelínek.Loska se na svah vydal po třech pádech v mužské kategorii stojících, žádné větší problémy ho na sjezdovce nepotkaly a dojel si pro solidní 12. místo. Jelínek se bohužel v mužské kategorii sedících jedné velké chyby nevyvaroval a ta ho stála lepší umístění. Ve své první disciplíně na světové šampionátu v Sestriére skončil jedenadvacátý.

 

Kompletní výsledky z MS v alpském lyžování najdete na stránkách Mezinárodního paralympijského výboru:http://www.ipc-alpineskiing.org/Results/World_Championships/

 

Daniel Pavlis

 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting