Úvodní stránka Lyžování Třetí disciplínou na lyžařském MS byla superkombinace: Stanislav Loska skončil těsně za elitní desítkou
Třetí disciplínou na lyžařském MS byla superkombinace: Stanislav Loska skončil těsně za elitní desítkou PDF Tisk Email
sporty - Lyžování
Redakce: Daniel Pavlis   
Středa, 19 Leden 2011 21:58
altVyrovnaný výkon v super-G a slalomu, ze kterých se skládá superkombinace, znamenal pro Stanislava Losku v celkovém součtu jedenáctou příčku v kategorii stojících mužů. Čerstvá mistryně světa Anna Kulíšková bohužel nezopakovala den starý zlatý výkon v superobřím slalomu, když jí hned na začátku závodu zmizela trasérka Michaela Hubačová z dohledu. Česká dvojice musela dvakrát prakticky zastavit a zaznamenala ztrátu, se kterou se v následném slalomu nedalo nic dělat. Ani v něm se navíc Kulíškové nedařilo a skončila na šestém místě. Ještě větší porci smůly si vybral Oldřich Jelínek na monoski. V super-G se opět nevyvaroval chyby, která znamenala 20. místo po první části superkombinace. Po slalomu byl navíc diskvalifikován za neprojetí branky číslo 43.   
Jelínek se tak přidal k početnému zástupu lyžařů, jejichž jméno ve výsledcích superkombinace nakonec nefigurovalo. Ze 75 zapsaných lyžařů jich 15 závod nedokončilo a čtyři byli diskvalifikováni. Problémy se tentokrát vyhnuly slovenské reprezentantce Henrietě Farkašové, která nedojela včerejší superobří slalom. V superkombinaci už ale byla zpět a na krk si pověsila (stejně jako v úvodním sjezdu) zlatou medaili. Slovensko tak má po třech disciplínách tři medaile (dvě zlaté, jednu stříbrnou) a v průběžném pořadí národů na MS figuruje na děleném pátém až šestém místě – o jednu příčku před českou výpravou, která má zatím zlato zásluhou Aničky Kulíškové.
 
Světový šampionát pokračuje zítřejším slalomem speciál: sledovat ho můžete živě na www.paralympicsport.tv, kompletní výsledky z MS pak naleznete na stránkách IPC (http://www.ipc-alpineskiing.org/Results/World_Championships/index.html).     
 
Daniel Pavlis
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting