Úvodní stránka Atletika Skončilo atletické mistrovství světa: česká výprava má 6 medailí, 56x se měnila světová maxima
Skončilo atletické mistrovství světa: česká výprava má 6 medailí, 56x se měnila světová maxima PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Daniel Pavlis
Neděle, 30 Leden 2011 11:45
altNedělním maratonem skončilo páté mistrovství světa handicapovaných atletů v novozélandském Christchurch. Česká výprava vybojovala celkem šest medailí: jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové. Postaralo se o ně šest různých sportovců ze třech různých svazů: spasticky handicapovaní atleti brali dva cenné kovy, tělesně handicapovaní tři a zrakově handicapovaná Miroslava Sedláčková se stala mistryní světa v posledním českém startu na letošním MS. 15 českých reprezentantů zasáhlo do 28 soutěží, v šestnácti z nich se umístili do pátého místa! Při nastoleném trendu slučování kategorií a změny přepočtů tak dosáhli skvělého výsledku. Činili se i atleti z jiných zemí: hodnoty světových rekordů v jednotlivých disciplínách a kategorií se měnily celkem šestapadesátkrát! Medailovému pořadí vládnou Číňané s 58 cennými kovy (21-22-15). Česká výprava skončila na 35. místě.

Celkem bylo rozdáno na světovém šampionátu 603 medailí a alespoň na jednu z nich dosáhlo 54 států. Druhá příčka v pořadí patří Rusku (35 medailí: 18-11-6), třetí Brazílii (30 medailí: 12-10-8). Česká výprava přiletí do Prahy v úterý 1. února, předpokládaný čas přistání je 14:00.