Úvodní stránka Atletika Česká atletická výprava se vrátila z Nového Zélandu
Česká atletická výprava se vrátila z Nového Zélandu PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Daniel Pavlis   
Středa, 02 Únor 2011 15:58
altLetadlo s patnácti českými reprezentanty a jejich doprovodem dosedlo včera před druhou hodinou na letiště v pražské Ruzyni. V odletové hale na ně čekali jejich nejbližší a Jedličkův ústav vypravil dokonce „uvítací delegaci“. O obrovský úspěch Sportovního klubu se postaral ziskem stříbrné medaile v hodu diskem František Serbus. „Závod byl hodně dramatický, vlastně až do posledního hodu, který naštěstí uletěl. Pamatovat si ale budu i ptáka kiwi,“ smál se po příletu čerstvý vicemistr světa. Jedinou zlatou medaili vybojovala na Novém Zélandu zrakově handicapovaná Miroslava Sedláčková v běhu na 800 metrů. „Já tomu ani nevěřila! Byl to pro mě určitě nejsilnější zážitek a Michalovi jsem po doběhu říkali, že chci, aby to viděl černé na bílém,“ popisovala své bezprostřední pocity po zlatém závodě mistryně světa. Její trasér Michal Procházka pak přiblížil jeho průběh: „Soupeřka nastoupila hrozně brzy. Bylo to překvapení, ale říkal jsem si, že to nemůže vydržet. Ještě před cílovou rovinkou jsme měli deset metrů ztráty, ale nakonec to vyšlo,“ pochvaloval si Procházka.

Potěšení ze stříbrné medaile v hodu kuželkou neskrýval ani Radim Běleš, i když si představoval ještě lepší výkon. „Přiznám se, že jsem chtěl hodit ještě o malinko víc, ale ty podmínky, které tam byly, mi ten kratší hod bohatě vynahradily. Druhé místo je něco, s čím jsem nepočítal a medaili jsem strašně chtěl,“ přiznal rekordman šampionátu ve své kategorii. Spokojená byla také bronzová koulařka Eva Kacanu. „Vzhledem k tomu, že jsem tentokrát vůbec s medailí nepočítala, tak jsem spokojená. Samozřejmě ten výkon nebyl úplně podle mých představ, ale vyšlo to na ten bronz. Jsem hrozně ráda, že i přes nepřízeň počasí a jiné problémy, třeba přetržený sval, se to podařilo,“ přiblížila své vystoupení na Novém Zélandě Kacanu.
 
Bronz bral v Christchurchi také spasticky handicapovaný atlet Petr Vrátil v soutěži oštěpařů. „Se svým výkonem jsem spokojen, protože po devíti letech jsem získal medaili jako individualista. Vyšel mi druhý pokus a pak jsem si to prakticky celý závod v pohodě hlídal,“ komentoval svou medaili z jediného startu na MS Vrátil. Aleš Kisý vybojoval bronz v kouli a navrch přidal ještě překvapivé páté místo v oštěpu. „Jsem spokojený, moc se mi to líbilo. Překvapil mě oštěp, kde jsem hodil hodně, a koule mluví sama za sebe. Přiznám se, že bych chtěl, aby to šlo takhle dál. Doufám, že se budu držet kolem 19, 20 metrů a v Londýně budu atakovat 20, 21 metrů,“ věří Kisý.
 
Právě na paralympijských hrách v Londýně se znovu potkají nejlepší atleti světa. Pátý světový šampionát na Novém Zélandu byl poslední velkou mezinárodní prověrkou před tímto vrcholem.
 
Daniel Pavlis
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting