Úvodní stránka Florbal Odstartoval další ročník ligy v hokeji na elektrických vozících, pražskému turnaji vládli Kavalíři
Odstartoval další ročník ligy v hokeji na elektrických vozících, pražskému turnaji vládli Kavalíři PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Daniel Pavlis   
Středa, 16 Únor 2011 11:52
Dne 12. 2. se v Praze uskutečnilo I. kolo České Electric Wheelchair Hockey ligy 2011. Úvodní turnaj sezony ovládli úřadující mistři Cavaliers, kteří porazili všechny tři soupeře: Jaguáry přehráli 6:1, Rejnoky 8:2 a Transformers 8:4. Právě Transformers skončili s dvěma výhrami na druhém místě, třetí byli s jedním vítězstvím Rejnoci. Pořadatelský tým Kavalírů tak mohl převzít jak ocenění za 1. místo v úvodním turnaji, tak putovní pohár za triumf v loňském ročníku. Nejlepším brankářem turnaje byl s úspěšností přes 40 % vyhlášen Roman Mana z týmu Rejnoci, nejlepším T-stickem se stal Jiří Táborský z Cavaliers, nejlepším H-stickem pak Václav Uher také z Cavaliers. Diplom pro nejlepšího rozhodčího si zaslouženě odnesla Tereza Kalivodová.

První utkání turnaje nabídlo souboj domácího týmu Cavaliers Praha s Rejnoky ze Zlína. Hosté hned v úvodu zápasu ukázali, že od loňského roku odvedli na svých trénincích kus práce. Tým Cavaliers se chvíli hledal, ale zápas zvládl s výsledkem 8:2.
 
Druhý zápas se odehrál mezi zbývajícími dvěma pražskými týmy Jaguars a Transformers. Diváci si mohli po dlouhé době užívat neobyčejně vyrovnané utkání, kde dominovali na straně Transformers především Tomáš Suchý se svou spoluhráčkou Markétou Petráčkovou, a v týmu Jaguars kapitánka Iva Zemková a Stanislav Cimpa, který se individuálně velmi zlepšil. Jaguars dokázali smazat dvoubrankové manko, jenže krátce před koncem druhého poločasu tým Transformers zvýšil na 3:2. Závěr utkání přinesl velmi zajímavý okamžik, kdy tým Transformers po vypršení hracího času na časomíře přestal hrát. Hrací čas byl však předtím rozhodčími navýšen o 8 sekund a v průběhu závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího tým Jaguars vsítil míč do již opuštěné branky týmu Transformers.
 
Následoval souboj Rejnoků ze Zlína s nováčkem ligy Transformers, který byl trochu překvapivě lepším týmem. Transformers dokázali možná trochu přemotivované Rejnoky porazit těsně 5:4. Mnohem jasnější výsledek se zrodil v dalším zápase mezi týmy Jaguars a Cavaliers. Domácí v něm vyhráli 6:1.
 
Předposledním zápasem bylo třetí vystoupení týmů Rejnoci Zlín a Jaguars Praha. Rejnoci si byli vědomi, že jsou blízko svému historicky prvnímu bodu. V utkání padlo šest branek, čtyři z nich z hokejek Rejnoků, a tak bouřlivé oslavy mohly začít. Slzy v očích Tomáše Kramného a dalších vedoucích týmu byly důkazem upřímné radosti z tolik vytouženého vítězství 4:2.
 
Závěr florbalového klání patřil týmu Cavaliers a nejmladšímu týmu Transformers. Tomáš Suchý s bezchybným držením míčku připravil několik pěkných útočných akcí, z nichž některé sám proměnil v gól. Útočná trojka v čele s Jiřím Táborským ale zvládla na každý útok „Transformerů“ odpovědět a zajistit Cavaliers vítězství 8:4.
 
Václav Uher (předseda Flor-in, o.s.), Daniel Pavlis
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting