Úvodní stránka Událost měsíce Nejlepším handicapovaným sportovcem 2010 je plavkyně Třebínová
Nejlepším handicapovaným sportovcem 2010 je plavkyně Třebínová PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 09 Březen 2011 19:39

Český paralympijský výbor (ČPV) oceňoval včera v pražském TOP Hotelu nejlepší handicapované sportovce uplynulého roku. Na rozdíl od jiných sportovních žebříčků, které se vždy na přelomu roku slavnostně oznamují, v tomto případě nejde o anketu, ale o soutěž, zohledňující body za umístění na významných mezinárodních soutěžích, dosažené rekordy i stabilitu formy. Běla Třebínová (ČATHS) v roce 2010 opět rozmnožila svoji medailovou sbírku. Na mistrovství světa v nizozemském Eindhovenu na tratích 50m volný způsobem a 50m znak obsadila vždy stříbrnou pozici. V závodě na 100m prsa se umístila na třetí pozici a získala tak bronz. Druhý Jiří Ježek (ČATHS) zazářil v uplynulém roce na mistrovství světa v Baie Comeau, kde v časovce zvítězil. Dále si například v květnu si v italské Piacenze v Evropském poháru dojel v silničním závodě pro prvenství. V říjnu pak na EP v Kaarstu ve stíhacím závodě na 4 kilometry zajel svůj druhý nejlepší světový čas a dojel si pro zlato, stejně jako v závodě na jeden kilometr s pevným startem.

Třetí Anna Kulíšková (ČSZPS) byla oceněna spolu s trasérkou Michaelou Hubačovou. tato dvojice se v minulém roce blýskla bronzovou medailí na zimních paralympijských hrách ve Vancouveru.

Na 4. - 10. příčce bez rozdílu pořadí se umístili cyklisté Michal Stark (ČATHS) a David Vondráček (ČFSH), lukostřelci David Drahonínský (ČFSH) a Markéta Sidková (ČFSH), plavci Arnošt Petráček a Jan Povýšil (oba ČATHS) a stolní tenista Ivan Karabec (ČATHS). ČPV v pražském TOP Hotelu v rámci slavnostního večera tradičně ocenil také nejlepší juniory, trenéry, družstva a další osobnosti českého paralympismu, celkem v devíti kategoriích.