Úvodní stránka Florbal Čtvrté kolo vozíčkářské florbalové ligy se nevyvedlo pořádajícím Bassetům
Čtvrté kolo vozíčkářské florbalové ligy se nevyvedlo pořádajícím Bassetům PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Martin Němec
Neděle, 20 Březen 2011 18:44
Čtvrtým kolem, ovšem co do počtu odehraných turnajů teprve třetím, pokračovala Vozíčkářská florbalová FORTUNA liga. Pořadatelství se zhostilo Sportovní sdružení vozíčkářů v Mostě alias Basseti. Ligové kolo se však nehrálo v Mostě, ale v bezbariérové hale za Koldomem na severním okraji Litvínova. Nejspíš to byly výše uvedené rozpory, které způsobily, že Basseti nedokázali využít domácí prostředí ve svůj prospěch a ve čtyřech ligových utkáních nezískali ani bod.

Jak se bude vyvíjet první zápas Severočechů s pražskými SKV ComAp naznačily již první vteřiny úvodního duelu turnaje. Nepokrytý David Drahonínský si dvakrát počíhal za bukem a Basseti doháněli hned od začátku dvougólové manko. Za pětačtyřicet minut se však prosadili jen jednou, Pražané doklepli ještě třikrát, a tak zápas skončil poměrem 1:5.

Ve druhém utkání proti FBC ABAK Remedicum Ostrava se Mostečtí překvapivě, v rozporu s pokyny svého trenéra, pokoušeli hrát ofenzivně, což se ovšem nevyplatilo. Zatím neporažený tým ze severní Moravy a Slezska využil mezer v otevřené obraně a devětkrát dostal míček za záda bassetích gólmanů. Nadpoloviční většina obdržených branek byla ze střel ze střední a větší vzdálenosti. Most kontroval dvěma trefami.

Druhý hrací den měli pořadatelé v tanečním pořádku plzeňský Meteor. Dvakrát v utkání vedli, dvakrát o vedení rychle přišli. Nakonec přišli i o všechny body, když v poslední třetině zaúřadoval hostující meteorit Zdeněk Krupička a dvěma góly jistil výhru svého týmu.

Závěrečné klání kola sehráli Basseti Most s týmem KAMATu, loňským mistrem z Janských Lázní. Vyrovnané utkání plné zmařených šancí a nepřesných střel rozhodla stahovačka hostujícího Richarda Fiedlera ze druhé třetiny. Ani závěrečná hra bez brankáře nepřinesla domácím kýženého ovoce vyrovnání. Na druhé straně netrefil ze svého nového florbalového speciálu RGK prázdnou branku Petr Alina, a proto si lázeňští odvezli do Krkonoš nejtěsnější výhru.